Читати онлайн «2010: Друга одіссея» Артур Чарльз Кларк

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

2010: Друга одiссея
Артур Чарльз Кларк


Космiчна одiссея #2
Через дев’ять рокiв пiсля загадкового зникнення космонавта Девiда Боумена радянсько-американський екiпаж на космiчному кораблi «Леонов» вирушае в експедицiю на Юпiтер, щоб розгадати таемницю залишеного на орбiтi «Дiскаверi». Дорогою iх випереджае китайський космiчний корабель «Цянь», який вiдкрив життя на Європi, хоч i поплатився за це знищенням. Екiпаж «Леонова» намагаеться вiдновити «Дiскаверi», але невдовзi iм знову доведеться покинути корабель…

Артур Кларк

2010. Друга одiссеяІз шанобливим захопленням присвячую цей роман двом визначним росiянам, чиi iмена тут згадуються: космонавтовi, герою Радянського Союзу, генералу Олексiевi Леонову; митцю, науковцевi, гуманiсту, лауреату Нобелiвськоi премii, академiковi Андрiю Сахарову.Нотатки автора


Роман «2001: Космiчна одiссея» написано протягом 1964–1968 рокiв i опублiковано в липнi 1968 року невдовзi пiсля виходу однойменного фiльму. Обидва проекти розвивалися синхронно й були щiльно пов’язанi мiж собою. Таким чином, я мав унiкальний досвiд: iнколи доводилося писати текст пiсля перегляду чорнових заготовок до фiльму, базованих на творi, оприлюдненому ще ранiше, – захопливе, але аж нiяк не дешеве джерело творчого натхнення.

Як результат, мiж книгою та фiльмом бiльше спiльного, нiж вважають зазвичай, але е й iстотнi вiдмiнностi. У романi космiчний корабель «Дiскаверi» прямуе до Япета, найзагадковiшого супутника Сатурна. Супутниковоi системи Сатурна «Дiскаверi» досягае за допомогою Юпiтера: корабель наближаеться до гiгантськоi планети i, використавши ii потужне гравiтацiйне поле як пращу, прискорюеться для другого етапу своеi подорожi. Насправдi, такий самий маневр здiйснив космiчний зонд «Вояжер» 1979 року, коли робив першу детальну розвiдку на цих далеких гiгантах.

Однак у фiльмi Стенлi Кубрик вирiшив, що розумнiше уникнути технiчних труднощiв, перенiсши третю зустрiч Людини й Монолiту на один iз супутникiв Юпiтера. Сатурн же повнiстю вирiзали зi сценарiю, хоча пiзнiше Дуглас Трамбалл скористався набутим досвiдом, вiдтворюючи на екранi планету з кiльцями у своему фiльмi «Мовчазна втеча».

У шiстдесятi роки нiхто й уявити не мiг, що дослiдження супутникiв Юпiтера вiдбудеться не в майбутньому столiттi, а вже за 15 рокiв.


Читати онлайн книгу українською мовою «2010: Друга одіссея» Артур Чарльз Кларк безкоштовно без реєстрації

Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу українською мовою «2010: Друга одіссея» Артура Чарльза Кларка дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «2010: Друга одіссея» Артура Чарльза Кларка безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!

Читати онлайн книгу «2010: Друга одіссея» Артура Чарльза Кларка зручно та просто в онлайн бібліотеці "Knigogo"!