Читати онлайн «Англійський пацієнт» Майкл Ондатже

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Англiйський пацiент
Майкл Ондатже


Милуючись дивом уцiлiлими фресками в соборах чужоi вiри, сапер Кiп розмiновуе захованi серед садiв, будинкiв i фонтанiв вибуховi пастки-вбивцi. Самовiддано доглядае свого останнього пацiента медсестра Хана, чия душа понiвечена вiйною, як i тiло обгорiлого безiменного льотчика. А вiн, ii англiйський пацiент, пам’ятае лише едину жiнку, яку кохав i втратив, – чужу дружину Кетрiн Клiфтон. Старому шукачу пригод i кохання – колишньому шпигуну Караваджо, – щоб iснувати, потрiбен щоденний укол морфiю. Їхнiй душевний бiль – поза межами людських можливостей. І в цьому болi, у муках народжуеться нове кохання, як оаза серед випаленоi вiйною пустелi…

Майкл Ондатже

Англiйський пацiент

© Michael Ondaatje, 1992

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2016

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад та художне оформлення, 2016


Англiйський пацiент

На згадку про Скiпа i Мерi Дiкiнсон


Присвячую Квiнтiновi i Грiффiну


Щиро дякую Луiзi Деннiс


Бiльшiсть iз вас, я певен, пам’ятають трагiчнi обставини смертi Джеффрi Клiфтона. Там, на плато Гiльф-ель-Кебiр, пiд час пустельноi експедицii, котра вирушила на пошуки загадкового оазису Зерзура, у 1939 роцi зникла також i його дружина, Кетрiн Клiфтон.

Перш нiж розпочати лекцiю, я мушу висловити глибоке спiвчуття з приводу цих трагiчних подiй.

Лекцiя цього вечора…

    Витяг iз протоколу засiдання Географiчного товариства листопадi 194- року в Лондонi


Вiлла


Дiвчина, котра працювала в садку, випросталася й подивилася вдалечiнь. Було вiдчуття, що погода от-от змiниться. Черговий порив вiтру сповнив повiтря розмаiттям звукiв, i високi кипариси неспокiйно захиталися. Вона повернулася та попрямувала до будинку, а коли вже занесла ногу над пристiнком, вiдчула на оголених руках краплi дощу. Перетнула лоджiю i стрiмко увiйшла до помешкання.

У кухнi вона не зупинилася, а рушила далi. Збiгла захованими в темрявi сходами до довгого коридору, де крiзь вiдчиненi дверi на пiдлогу падав клин свiтла.

Зайшла до кiмнати з iншим садом – повним дерев, намальованих на стiнах i стелi. Там на лiжку лежав чоловiк, пiдставлений легкому вiтровi, i, коли дiвчина увiйшла, вiн повiльно повернув до неi обличчя.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Англійський пацієнт» Майкла Ондатже дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Англійський пацієнт» Майкла Ондатже безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!