Читати онлайн «Асистент» Тесс Ґеррітсен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Асистент
Тесс Геррiтсен


Джейн Рiццолi та Мора Айлс #2
Минув рiк з того дня, як детектив Джейн Рiццолi вiдправила за грати серiйного вбивцю Воррена Гойта на прiзвисько Хiрург. Тодi вона дивом урятувалася вiд його скальпеля. І от на вулицях мiста з’явився новий убивця. Вiн так само, як i Гойт, залишае на мiсцi злочину акуратно складену нiчну сорочку. Джейн здогадуеться, що в Хiрурга з’явився асистент. А незабаром приходить звiстка: Гойт втiк iз в’язницi. Злочинцi об’едналися. Детектив розумiе, що наступною жертвою мае стати вона…

Тесс Геррiтсен

Асистент

Обережно! Ненормативна лексика!

* * *


Присвячуеться Террiнi i Майку

Подяка


Коли я писала цю книжку, мене пiдбадьорювала чудова команда, допомагаючи порадами й надаючи емоцiйну пiдтримку, без якоi я не змогла б рухатися далi. Я дуже-дуже дякую моему агенту, подрузi й зорi-провiдницi Мег Ралi, а також Джейн Беркi, Дону Клiрi й чудовим людям в агенцii Джейн Ротросен. Я також багато чим завдячую своiй прекраснiй редакторцi Лiндi Мерроу. Дякую Джинi Сентрелло за ii непохитний ентузiазм, Луiсовi Мендесу за те, що тримав мене в курсi, Джиллi Гейлпарн та Марi Кулмен за пiдтримку в темнi, похмурi днi пiсля 11 вересня, а також за те, що безпечно провели додому. Дякую також Пiтеровi Марсу за iнформацiю про бостонську полiцiю i Селiнi Волкер, моему чирлiдеру по той бiк Атлантики.

І нарештi, моему чоловiковi, Джейкобу, який знае, як важко жити з письменницею, – але все одно залишаеться поруч.


Пролог


«Сьогоднi я бачив смерть.

Це сталося зненацька, i я досi в захватi вiд того, що вся ця вистава вiдбулася просто в мене перед очима. У нашому життi значна частина того, що вважаеться захопливим, стаеться неочiкувано, i ми маемо розвинути вмiння смакувати видовища тодi, коли нам випадае iх побачити, i насолоджуватися маленькими трепетними приемностями, такими рiдкiсними посеред монотонного плину часу. А тут, у цьому оточеному стiнами свiтi, де люди – просто номери, якi вiдрiзняються не iменами i не Богом даними талантами, а описом iхнiх переступiв, моi днi й справдi спливають монотонно. Ми всi однаково вдягненi, iмо однаковi страви, читаемо однi й тi самi пошарпанi книжки, якi розвозять на одному й тому самому вiзку. Днi схожi мiж собою.