Читати онлайн «Бондарівна» Іван Карпенко-Карий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Бондарiвна
Іван Карпенко-Карий


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Бондарiвна» Івана Карпенка-Карого – п’еса, в якiй iсторичнi реалii поеднанi з iнтимними мотивами – кохання доньки Бондаря Тетяни i запорозького козака Тараса***. До вiдомих творiв автора належать «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяiн», «Безталанна», «Сава Чалий», «Бурлака», «Наймичка», «Житейське море», «Суета». Іван Карпенко-Карий – украiнський драматург, майстер соцiально-психологiчноi та сатиричноi драми.

Іван Карпенко-Карий

БОНДАРІВНА


Драма у 4 дiях i 2 одмiнах


Дiеться в XVII столiттi

ДІЙОВІ ОСОБИ:

Староста – вельможний пан.

Чеслав Герцель – шляхтич, його прибiчник.

Гнат Бондар – старий козак.

Тетяна – його дочка.

Марiя – хазяйка у Бондаря.

Тарас – запорожець, лiт 35.

Денис – парубок, лiт 25.

Оксана – дiвчина, його сестра.

Запорожцi 1,2,3

Чоловiки 1,2,3

Наймити 1,2,3

Мордохай – орандар.

Запорожцi, народ, дiвчата, челядь двiрська.


ДІЯ ПЕРША

Улиця. З одного боку оранда, з другого – хата Бондаря.


ЯВА І


Бондар, чоловiки 1 i 2.

Бондар. Вже третiй день, як вiн приiхав з Сiчi; сьогодня прийде попрощаться; а ви, як хочете дознаться, – iдiть до нього!.. Та нур, мовчать! По корчмах – анi слова! Нехай все буде, як було, поки пора не прийде!

Чоловiк 1. Не первина: вже добре ми навчились, як мовчать!.. Немало лиха натерпiлись вiд язикiв дурних!..

Чоловiк 2. Не вспiе ще зiбраться рада де-небудь, а жид про все вже зна i зараз же несе до пана.

Бондар. Отож-то й е!.. А послi пшик i вийде!.. Пора за кров, що пролили, хоч розуму набраться!.. Коли ж в нас так: розсердився козак на жида i ну його страхать, що вже недовго будуть панувать, що скоро прийде iм кiнець!.. І так успiе похвальбою все жидовi розтолкувати, що дiеться мiж козаками, що той все зна, неначе вiн на радi був.

Чоловiк 1. Правда, правда.

Бондар. Ну, йдiть же ви ще до Тараса, а я його тут буду ждать.

Чоловiк 2. Ходiм, Максим.

Виходять.


ЯВА II


Бондар(сам). Багато кровi ще проллеться!.. І жаль менi, як я подумаю, що все оце, що весело так виглядае, димом вiзьметься! Не можна ж бiльш терпiть, пора iм показать, що й справдi в козака е шабля i вона недурно висить бiля боку!..


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Бондарівна» Івана Карпенко-Карого дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Бондарівна» Івана Карпенко-Карого безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!