Читати онлайн «До Основ’яненка» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

До Основ’яненка
Тарас Григорьевич Шевченко


Вiрш «До Основ’яненка» – це лiрична сповiдь Тараса Шевченка про тугу за рiдною землею, яка огортае серце на чужинi. Бiль за тяжку долю Украiни звучить у кожному рядку, однак поет переконаний, що «наша дума, наша пiсня не вмре, не загине». Вiн звертаеться до Григорiя Основ’яненка як до спiвця рiдного слова i з проханням розповiдати усiм про славу козацьку, про боротьбу за волю. Глибинна любов до рiдноi землi – лейтмотив поезii Тараса Шевченка «До Основ’яненка».

Тарас Шевченко

ДО ОСНОВ’ЯНЕНКАБ’ють пороги; мiсяць сходить,
Як i перше сходив…
Нема Сiчi, пропав i той,
Хто всiм верховодив!
Нема Сiчi; очерети
У Днiпра питають:
«Де то нашi дiти дiлись,
Де вони гуляють?»
Чайка скиглить лiтаючи,
Мов за дiтьми плаче;
Сонце грiе, вiтер вiе
На степу козачiм.
На тiм степу скрiзь могили
Стоять та сумують;
Питаються у буйного:
Конец ознакомительного фрагмента.


Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию (http://www.litres.ru/taras-shevchenko-6007787/do-osnov-yanenka/?lfrom=362673005) на ЛитРес.

Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.


Читати онлайн книгу «До Основ’яненка» Тарас Шевченко безкоштовно без реєстрації

Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «До Основ’яненка» Тараса Шевченко дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «До Основ’яненка» Тараса Шевченко безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!

Читати онлайн книгу «До Основ’яненка» Тараса Шевченко зручно та просто в онлайн бібліотеці "Knigogo"!