Читати онлайн «Дожити до весни» Надія Гуменюк

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Дожити до весни
Надiя Гуменюк


Життя як детектив. Життя як драма. Життя як воскресiння. Три захопливi iсторii – про кохання i зраду, любов i ненависть, надiю i випробування – туго вплетенi в суспiльнi реалii Украiни. Анна. Єва. Анабель. Що iх поеднуе? А може, це сюжет однiеi жiночоi долi, дуже непростоi, непередбачуваноi, сповненоi таемниць, iз карколомними поворотами? Бо ж тричi мала розпрощатися з життям онука полiського скрипаля Луки Баскаля, остання гiлочка родинного дерева, корiння якого – полiська красуня та наполеонiвський офiцер. Лейтмотивом усього роману е сповiдь червоноi скрипки, що мандрувала з Парижа на Волинь i стала своерiдним свiдком як iсторичних подiй упродовж двох столiть, так i особистих людських злетiв та падiнь.

Надiя Гуменюк

Дожити до весни

I

Анна

Життя як детектив

1


Десь обiзвалася скрипка. Звук рiзкий i надривний, нiби хтось не смичком по струнах провiв, а щосили шарпнув iх невмiлими пальцями – грубо та безжально.

«Лука заплакав би. Або ж убив би того, хто отак iз його скрипкою…», – подумала Анна.

Утiм, щоб Лука когось убив… Ото вигадала! Таке навiть уявити важко. От зчинити тарапату[1 - Тарапата (дiал.) – голосна сварка. (Тут i далi прим. авт.)], пригрозити скрипчиному кривдниковi всiма небесними карами – iнша рiч, це б вiн запросто. Особливо, якби йшлося про його «червону панну».

Анна раптом наче побачила перед собою: Лука вклякае перед «панною» на лiве колiно, прикладае праву руку до серця, енергiйно стрiпуе вже сивим, але ще густим, як у парубка, чубом.

– Ваша величносте, дозвольте запросити вас до музики!..

Хвильку-другу мовчить, немов очiкуе на вiдповiдь, а тодi обережно дiстае скрипку з футляра, пробiгае пальцями по грифу, нiжно обiймае за «стан», проводить долонею по всiх ii витончених вигинах, по ефах i струнах. І тiльки пiсля того береться за смичок.

Колись Анна сприймала всю цю прелюдiю до гри за жарт, намагання Луки трохи розвеселити ii, малу й набурмосену. Потiм звикла до дивакуватоi церемонii. А от для Луки вона, здаеться, так i не стала звичкою. Щоразу вiн наче вперше зiзнаеться у палкому коханнi, пропонуе руку та серце i трепетно запрошуе свою «панну» до музики, як наречену до весiльного танцю.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Дожити до весни» Надії Гуменюк дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Дожити до весни» Надії Гуменюк безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!