Читати онлайн «Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує» Деніел Пінк

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивуе
Денiел Пiнк


ЦЕ КНИГА про мотивацiю. Я покажу вам, що бiльшiсть iз того, у що ми слiпо вiримо щодо цiеi теми, е хибним i що прозрiння, яке прийшло до Гарлоу та Децi декiлька десятилiть тому, швидше за все, можна назвати iстиною. Сенс проблеми в тому, що переважна бiльшiсть пiдприемств все нiяк не пiдхопить новiтнього розумiння того, що насправдi нас мотивуе…

Денiел Пiнк

Драйв

Дивовижна правда про те, що нас мотивуе

© Daniel H. Pink, 2009

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2016

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад i художне оформлення, 2016


Вступ. Загадковi головоломки Гарi Гарлоу й Едварда Децi


У серединi минулого столiття двое молодих науковцiв проводили експерименти, що мали б змiнити цей свiт, але сталось iнакше.

Професору психологii з унiверситету Вiсконсин-Медiсон Гарi Фредерiку Гарлоу вдалося заснувати одну з перших у 1940-х роках лабораторiй дослiдження поведiнки приматiв. Одного дня 1949 року Гарлоу та двое його колег зiбрали в лабораторii вiсiм макак виду резус[1 - Макака резус (лат. Macaca Mulatta) – вид мавп, що мають зеленувато-жовтувате забарвлення шерстi.], поставивши за мету двотижневе вивчення iхнiх пiзнавальних здiбностей. Дослiдники розробили простеньку механiчну головоломку, що зображена нижче. Аби ii розгадати, необхiдно було виконати три дii: витягнути вертикальну шпильку, вiдчепити гачок та пiдняти вiдкидну кришку – завдання, що для мене та для вас е зовсiм легким, але не для пiддослiдноi мавпи.


Головоломка Гарлоу у вихiднiй (злiва) та кiнцевiй (справа) позицii

Експериментатори розмiстили головоломки у клiтках, щоб спостерiгати за реакцiею мавп i пiдготувати iх до фiнальних тестiв на досконалiсть вмiння вирiшувати завдання, що були запланованi на кiнець експерименту. Однак майже одразу трапилось дещо дивне: абсолютно спонтанно, без жодних зовнiшнiх спонук, примати зосереджено й рiшуче почали гратися з головоломками, що, здавалося, давало iм задоволення. Незабаром вони взагалi почали здогадуватись, щ? за механiзм у цiеi хитромудроi штукенцii. А до часу, коли Гарлоу проводив тести 13-го та 14-го днiв експерименту, приматiв упевнено можна було називати ще тими експертами.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує» Деніеля Пінка дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує» Деніеля Пінка безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!