Читати онлайн «Думки проти течії» Микола Хвильовий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Думки проти течii
Микола Хвильовий


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Думки проти течii» Миколи Хвильового – один з вiдомих памфлетiв автора, публiцистичний твiр, в якому сконденсовано полемiчнi думки щодо багатьох питань мистецтвознавства, якi мали мiсце у лiтературнiй дискусii 1925-1928 рр.*** Найвiдомiшими творами автора е новели «Я (Романтика)», «Кiт у чоботях», «Арабески», «Мати», «Редактор Карк», «Свиня», «Ревiзор», «Повiсть про санаторiйну зону», незакiнчений роман «Вальдшнепи». Микола Хвильовий (справжне iм’я Микола Фiтiльов)– талановитий украiнський письменник, майстер психологiчноi новели з елементами романтизму та iмпресiонiзму.

Микола Хвильовий

ДУМКИ ПРОТИ ТЕЧІЇ

Передмова до роздiлу «Двi сили».


Минуло вже кiлька мiсяцiв iз того часу, як з’явилася надзвичайно сумна стаття ображеноi «Просвiти». Ця талановита елегiя несподiвано для самоi себе вiдiграла, так би мовити, свiтову роль: ii охрестили зовсiм iнтернацiональним iм’ям, саме тим, що його вимовляють – саsus bеlli.[1 - Причина вiйни (латин.).] Тiльки цим i можна пояснити ii успiшну конкуренцiю з працею Ейнштейна: як i «принцип вiдносностi», вона викликала з приводу себе цiлу лiтературу. Навiть ми, смиреннi «олiмпiйцi», присвятили iй зошит на чотири аркушi, назвавши його, за Сенкевичем, «Камо грядеши». В цiй брошурi, до речi, нами зроблено було одну зi спроб систематизувати декiлька думок про сьогоднiшню мистецьку ситуацiю.

Але як же реагували на просвiтянський виступ нашi лiтературнi «масовики»?

Що ж – i вони найшли за потрiбне вiдгукнутись, але… тут пiдскочило традицiйне «але». Висловлюючись м’яко, всi iхнi виступи були трохи туманнi… порiвнюючи з петербурзькими осiннiми туманами, i трохи короткозорi… порiвнюючи з доброю курячою слiпотою. Єдина ясна думка, що в’iдливо стежила за читачем, була така:

– Хвильовий i «правi кола» не хочуть пускати в лiтературу робiтничо-селянську молодь, бо не довiряють iй, бо зневажають ii.

Коли б справа йшла тiльки про цей симпатичний закид, ми не брались би знову за перо, а просто послали б своiх шановних опонентiв в одвертий лист Анатоля Франса, адресований до «Почесного легiону» з приводу «Монiки Лерб’е», i саме в це мiсце:

– «В iнтересах ваших ми просимо вас не робити того, що вам робити не слiд.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Думки проти течії» Миколи Хвильового безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!