Читати онлайн «Дюна» Френк Герберт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Дюна
Френк Герберт


Вселенная ДюныХроники Дюны #1
Головний герой роману Пол Атрiд – спадкоемець одного з Великих Домiв, що ворогують. За наказом Імператора клан Атрiдiв переселяеться на пiщану планету Арракiс, яка мае стати iхнiм родинним феодом. Тут е найголовнiша та майже священна речовина – прянощi. Вiд неi залежить життя Імперii. Якщо прянощi зникнуть, усi мiжпланетнi комунiкацii припиняться й мiльярди людей загинуть. Ранiше Арракiсом володiли Харконнени, якi накопичили запаси прянощiв i зараз, змовившись з Імператором, спрямовують усi сили на те, щоб знищити Дiм Атрiдiв. Їхня мрiя – повернути Дюну… Чи зможе пiдлiсть i зрадництво побороти великий клан?

Френк Герберт

Дюна

© Herbert Properties LLC, 1965

© DreamStar, Inc., передмова, 2005

© Martin Sanders, карта, 2015

© Sam Weber, обкладинка та iлюстрацii, 2015

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2017

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад та художне оформлення, 2017


Передмова


Я знав Френка Герберта понад тридцять вiсiм рокiв. Вiн – надзвичайна людина, чоловiк високоi честi та винятковоi шляхетностi. А ще на будь-яких зiбраннях вiн був найцiкавiшою особистiстю, яка, наче магнiт, притягувала до себе спiврозмовникiв. Сказати, що вiн – iнтелектуальний гiгант, означало б применшити його якостi, адже дивовижний розум творця «Дюни», схоже, мiстив усi знання всесвiту. Вiн був моiм батьком, якого я дуже сильно любив.

Попри все, синiвська мандрiвка до розумiння легендарного автора не завжди була такою безхмарною, як я описав у його бiографii «Мрiйник Дюни». Виростаючи в домi Френка Герберта, я не мiг зрозумiти того, що вiн потребував цiлковитоi тишi, щоб зосередитися; його пекучоi жаги завершити важливi письменницькi проекти чи впертого переконання, що, незважаючи на нескiнченний потiк вiдмов, вiн одного дня стане успiшним письменником. У моiх юних очах персонажi, створенi батьком для «Дюни» та iнших iсторiй – дiти його розуму, – змагалися зi мною за його любов. Протягом тих рокiв, за якi батько писав свiй magnum opus, вiн значно бiльше часу провiв iз Полом Атрiдом, анiж зi мною. Зосередившись на пошуковiй роботi, батько ставав недоступним для мене, сестри Пеннi та брата Брюса. У тi днi лише мама Беверлi розумiла складний характер тата.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Дюна» Френка Герберта дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Дюна» Френка Герберта безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!