Читати онлайн «Фінансист» Теодор Драйзер

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Фiнансист
Теодор Драйзер


Теодор Драйзер (1871–1945) – вiдомий американський письменник i громадський дiяч, чиiми творами вже понад сто рокiв захоплюються читачi в усьому свiтi. «Фiнансист» (1912) – перший роман циклу «Трилогiя бажання», в основу якого покладено iсторiю життя американського мiльйонера Чарлза Йеркса.

Головний герой роману – Френк Ковпервуд – з дитинства зрозумiв, що «хазяями життя» в Америцi можуть стати тiльки дуже заможнi люди. Вiн починае бiржовi спекуляцii, але «сильнi свiту сього» ще не вважають Ковпервуда своiм, тому його судять за порушення закону, i вiн потрапляе до в’язницi.

Вийшовши з тюрми, герой надолужуе втрачене, знов починае спекулювати на бiржi i використовуе свiй шанс заробити дуже багато грошей на банкiвськiй кризi. Тепер вiн почуваеться справжнiм переможцем.

Теодор Драйзер

Фiнансист

© О. А. Концевич, переклад украiнською, 2017

© О. А. Гугалова, художне оформлення, 2017


* * *


1


Фiладельфiя, де народився Френк Алджернон Ковпервуд, налiчувала колись понад двiстi п’ятдесят тисяч мешканцiв. Мiсто ряснiло красивими парками, величними будiвлями i пам’ятниками старовини. Чимало з того, чим послуговуемось ми, в часи тодiшнi ще не iснувало – телеграфу, телефону, доставки товарiв додому, мiськоi поштовоi мережi й океанських пароплавiв. Не було навiть поштових марок i рекомендованих листiв. Ще не з’явилася конка. В межах мiста курсували незлiченнi омнiбуси, а для далеких подорожей слугувала мережа залiзниць, що повiльно розвивалася, та все ще була тiсно пов’язана з судноплавними каналами.

Френк народився в родинi дрiбного банкiвського службовця, але десять рокiв по тому, коли хлопчик почав допитливо i пильно приглядатися до навколишнього свiту, помер голова правлiння банку; всiх службовцiв вiдповiдно пiдвищили на посадах, i мiстер Генрi Вортiнгтон Ковпервуд «успадкував» мiсце помiчника касира з щедрим (за його тодiшнiми уявленнями) рiчним окладом в три з половиною тисячi доларiв. Вiн одразу ж радiсно повiдомив дружинi про свое рiшення перебратися з будинку 21 по Батнвуд-стрит в помешкання 124 по Нью-Маркет-стрит: i район не такий глухий, i будинок – триповерховий цегляний, коротше, нинiшне житло Ковпервуда не витримувало жодного порiвняння з ним.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Фінансист» Теодора Драйзера дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Фінансист» Теодора Драйзера безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!