Читати онлайн «Гончаки Бафуту» Джеральд Даррелл

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Гончаки Бафуту
Джеральд Даррелл


Сповнена любовi до дикоi природи й доброго гумору розповiдь про одну з перших мандрiвок знаменитого зоолога, письменника i захисника тварин Джеральда Даррелла до Центральноi Африки 1949 року. Там, на схилах Камерунських гiр, високо над вологими лiсовими нетрями екваторiальних джунглiв, вiн оселиться у мiстечку Бафут. Його життерадiсний правитель i мiсцевi мисливцi стануть помiчниками Даррелла у пошуках рiдкiсних тварин для колекцii Лондонського зоопарку. Звичаi африканських племен, гамiрнi свята щирих i веселих бафутян, експедицii iз мисливцями-«гiнчаками» у вiдвiчнi лiси та трав’янистi луки за дивовижними тваринами – дикий континент наготував чимало цiкавинок i сюрпризiв!

Джеральд Даррелл

Гончаки Бафуту

© Gerald Durrell, 1954

© Shutterstock.com / DoubleBubble, обкладинка, 2017

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2017

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад та художне оформлення, 2017


Гончаки Бафуту

Присвячуеться Кеннету Смiту

На згадку про фонiв, вставнi зуби й летючих бiлок


Приiзд

Рiчка Кросс торуе свiй шлях, спускаючись iз Камерунських гiр, аж доки не розiллеться, не заблискотить у велетенських лiсових хащах довкола Мамфе. У горах вона жваво жебонить, шумуе порогами й водоспадами, а дiставшись лiсу, вгамовуеться i статечно плине своiм кам’янистим рiчищем. Їi тиха течiя наносить упоперек рiчки наплавини чистого бiлого пiску й вимивае з берегiв мул, через що голе корiння дерев, якi ростуть покрай води, здаеться купою переплутаних звивистих восьминожих мацакiв. Рiчка велично тече далi, ii каламутнi води аж кишать бегемотами й крокодилами, а над водою в теплому повiтрi шугають за комахами блакитно-помаранчево-бiлi ластiвки.

Перед Мамфе рiчка ледь пришвидшуе свiй бiг, протискаючись мiж двома високими кручами. Вода вiдшлiфувала iх, а вершини, з яких пошарпаним покривалом звисае чагарник, поросли лiсом. Рiчка вихоплюеться з вузькоi ущелини й, вируючи, впадае до простороi овальноi водойми.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Гончаки Бафуту» Джеральда Даррелла дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Гончаки Бафуту» Джеральда Даррелла безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!