Читати онлайн «Характерник» Василь Шкляр

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Характерник
Василь Шкляр


У другiй половинi ХVІІ столiття в Запорозькiй Сiчi сталася неймовiрна подiя, яку зафiксовано в архiвах тодiшньоi Московii i яку не оминув увагою жоден доскiпливий хронiст козаччини. Та особливого чару ця пригода набувае пiд пером письменника: вiн на основi документальних джерел творить яскраву iсторичну реальнiсть iз життя «лицарiв списа i шаблi». Кошовий Сiрко, кинувши виклик самому царевi, розпочинае велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поединку зберегти козацьку честь i гiднiсть матерi Сiчi. Хто просуне голову в пащу скаженого звiра?

Василь Шкляр

Характерник

Частина перша

Роздiл I,


1


Року Божого 1673, глибокоi осенi, коли вже листя впало з дерев, на Запорожжя прибилася збiса цiкава кумпанiя iз десяти комонникiв, яких привiв сюди бравий донський козачина Іван Мiюський. Спершу iхнi тiнi було помiчено в густому туманi бiля Кодака, – мокра мла тодi морем залила Дике поле й Великий Луг, i перетомленим подорожнiм здавалося, що вони iдуть уже не степом, а по морському дну, – потiм вони попасли коней на березi рiчки Самари, де прижухла трава досi стояла в колiно, а вже звiдти рушили прямiсiнько на Чортомлик.

Зверху верхiвцi скидалися на козакiв, хоча зодягнутi були хто як – той у жупанi, той у семирязi, ще котрийсь в овечiй кожушинi, Іван же Мiюський був у брунатному кунтушi з широкими проймами замiсть рукавiв. По праву руку вiд нього iхав на бiлiй цибатiй кобилi вельми повабний юнак у зеленому, пiдбитому лисячим хутром каптанi й соболинiй шапцi-макiтрi, схожiй на ту, що iх носять московськi царi. Тодi як iншi комонники, звiльна похитуючись у сiдлах, дрiмали, вiн сторожко вглядався десь у далечiнь, хоч бачив не далi, як за п’ять крокiв.

Разом з важким осiннiм туманом стояла така потайна напружена тиша, що ii боязко було полохати бодай словом чи кашлем. І все-таки молодик у лисячому каптанi й шапцi, схожiй на перекинуту догори дном макiтру, нетерпляче спитав:

– Ще далеко?

– Палицею кинути, – вiдповiв Іван Мiюський, принюхуючись до сивоi мли, що тривожно пахла терпким кiнським потом i дьогтем. – Майже приiхали.

Та вже за мить його правиця шарпнулась до шаблi.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Характерник» Василя Шкляра дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Характерник» Василя Шкляра безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!