Читати онлайн «Хрест: постбіблійний детектив» Василь Андрійович Базів

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Хрест: постбiблiйний детектив
Василь Базiв


Роман «Хрест» – перший лiтературний твiр знаного полiтика, дипломата та вченого Василя Базiва. За задумом автора, ця книга мае стати першою з епiчноi, художньо-фiлософськоi трилогii, у якiй на украiнському iсторичному матерiалi вершиться прощання людства iз тим способом буття, яким люди жили дотепер протягом тисячолiть.

Василь Базiв – один з органiзаторiв нацiонально-визвольних процесiв 1989-1991 рокiв. Працював у керiвництвi регiональних та центральних органiв державноi влади, очолював Генеральне консульство Украiни у Канадi. Мае найвищий дипломатичний ранг Надзвичайного i Повноважного Посла. Професор глобалiстики Мiжнародного унiверситету «Украiна».

Василь Базiв

Хрест: постбiблiйний детектив


Мамi й татовi


Може, друже, може, брате,

Може, враже, злi часи.

Але як то умирати,

Не сказавши, хто ЄСИ.

    Петро Скунць

Якщо Бога немае, то усе дозволено.

    Федiр Достоевський


Ксьондзова плебанiя згорiла, як копиця сiна. За мить. Лиш блиснуло на цiле село опiвночi.

Отець iз попадею ще не спали. Займалися, як би то не грiховно сказати, у спальнi продовженням роду людського. А тут – як припекло по самi помiдори.

Їмосць були на добрих 20 лiт молодшi вiд всечесного отця. Тому примноження того самого роду йшло повним ходом. За сiм лiт перебування на парафii свяченича пара народила п’ятьох янголят. Лише рiк вiд року – старше вiд молодшого. Свята справа була поставлена на конвеер.

І хоча в Кедрiвцi авторитетнi господарi ремствували, що не для того пiп iз попадею перебувають на утриманнi громади, але грiх уголос нарiкати – дiти не виннi, що iх так багацько обсiдае на шиi парафii. Треба гнути спину у три погибелi в колгоспнiм ярмi, аби своi дiтлахи не повимирали, а тут ще такий плодовитий пiп трапився.

Отець Григорiй воз’явився народовi десь уже пiсля смертi Сталiна. На Покрову його привезли в райкомiвському «бобику» i завели до церкви.

Кедрiвка, як i кожне галицьке мiсто й село, тодi розполовинилася. Ту православну украiнську церкву, що звалася греко-католицькою i була в унii з Ватиканом, ЦК КПРС за наказом Сталiна розiгнав.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Хрест: постбіблійний детектив» Василя Андрійовича Базіва дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Хрест: постбіблійний детектив» Василя Андрійовича Базіва безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!