Читати онлайн «Ілюзія Бога» Річард Докінз

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Ілюзiя Бога
Рiчард Докiнз


Рiчард Докiнз – британський еволюцiйний бiолог i вiдомий популяризатор науки. Лауреат численних лiтературних i наукових премiй, зокрема премii Майкла Фарадея, премii Королiвськоi науковоi спiльноти в галузi лiтератури та Мiжнародноi космiчноi премii. Його книжка «Егоiстичний ген» принесла авторовi всесвiтне визнання. Докiнз належить до сотнi найгенiальнiших людей, якi живуть у наш час.

Рiчард Докiнз спонукае читача неупереджено поглянути на сенс релiгii, не нав’язуючи власноi думки, а заохочуючи до самостiйних роздумiв i висновкiв. Автор розглядае особливостi так званоi «ейнштейнiвськоi релiгii», за якою Бог – це метафора на позначення загадковостi Всесвiту, критикуе «гiпотезу про Бога», осмислюе, чи дiйсно релiгiя е регулятором моральностi, розкривае значення еволюцii та природного добору. Кожну свою тезу науковець пiдкрiплюе цiкавими iсторичними фактами та посиланнями на достовiрнi джерела.

Рiчард Докiнз

Ілюзiя БогаПрисвячуеться пам’ятi

Дугласа Адамса

(1952—2001)


«Хiба не досить того, що сам сад прекрасний?

Для чого нам шукати в ньому фей?»

Передмова


У дитинствi моя дружина терпiти не могла свою школу й найбiльше хотiла ii покинути. Коли iй було за двадцять, вона подiлилася цим секретом iз батьками, через що ii мати дуже засмутилася: «Люба, чому ж ти нам не сказала?» Вiдповiдь Лали слугуе чудовим вiдправним пунктом для моiх роздумiв: «Але ж я не знала, що можна».

Я не знала, що можна.

Пiдозрюю, ба навiть упевнений, що в свiтi безлiч людей, вихованих у тому чи iншому вiросповiданнi, яким воно не до вподоби, якi не вiрять у нього або переймаються тим злом, яке коiться в його iм’я; людей, якi вiдчувають туманний потяг вiдмовитися вiд вiри батькiв i навiть готовi так учинити, але не усвiдомлюють, що такий варiант можливий. Якщо ви належите до них, то ця книга для вас. Їi мета – допомогти читачам усвiдомити ту рiч, що бути атеiстом – реалiстична можливiсть, смiлива й велична водночас. Атеiст може бути щасливою, врiвноваженою, моральною та iнтелектуально самодостатньою людиною. Це перша думка, яку я хочу до вас донести. Крiм неi, е ще три важливi тези, якi розвiюють поширенi стереотипи, але про них поговоримо дещо пiзнiше.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Ілюзія Бога» Річарда Докінза дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Ілюзія Бога» Річарда Докінза безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!