Читати онлайн «Казки мого бомбосховища» Олексій Чупа

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Казки мого бомбосховища
Олексiй Чупа


У звичайнiй «сталiнцi» звичайного донбаського мiстечка живуть звичайнiсiнькi люди: колишнiй «беркутiвець» Бембi, фiлологи зi свiтовими iменами Ярополк i Федора Задорожнi, Верка, алкоголiчка зi стажем, та iншi. Їхнi iсторii – таке собi нормальне ненормальне життя: завалений пам’ятник Ленiну i показове самогубство, несподiванi знайомства i листи далеким коханим, зухвалi плани захоплення влади i жорстокi жарти пiдлiткiв… Кожна з iсторiй, чудернацька або буденна, щаслива або сумна, – це ще один фрагмент iз яскравоi мозаiки нашого життя…

Олексiй Чупа

Казки мого бомбосховища

Обережно! Ненормативна лексика!


Передмова

Здоровий пiдхiд до страшних речей


В Олексiя Чупи до творчостi дуже здоровий пiдхiд. Вирiшивши стати письменником, вiн зосередився i зайнявся своею справою: почав писати багато й дедалi бiльше i видаватись часто й дедалi частiше. Схоже, що писання для Олексiя Чупи – справа дуже люблена. Бо коли людина працюе коло того, що ii по-справжньому захоплюе, розворушуе й оживляе, то i справа ii ворушиться i живе – викресана, як iскра, iз цiеi надщербленоi митi, а не знесилена нескiнченними сумнiвами й фантазiями про досконалiсть i богоподiбнiсть.

Хоча який письменник здатен вiдмовитись вiд фантазiй про богоподiбнiсть? Пiд час артилерiйського обстрiлу в Макiiвцi оповiдач iз «Казок мого бомбосховища» ховаеться у пiдвалi свого багатоквартирного будинку та розмiрковуе про мотиви письменництва. Йому здаеться найбiльш iмовiрним те, що письменникiв приваблюе «можливiсть трохи побути Богом». Фантазiя дозволяе вiдчути присмак всемогутностi, натомiсть обов’язкiв перед персонажами, здавалось би, немае: «Закрив [книжку] – вiд них нiчого не залишилося. Зручно». Але хiба це зручнiсть – дiлити примiщення з героями власноi прози? Це вже пахне вiдповiдальнiстю за своi слова.

Чупа проводить нам екскурсiю цим своiм внутрiшнiм Донбасом, делiкатно намагаючись не порушити спокою персонажiв: фрикiв, алкоголiкiв, садистiв, розгублених та загублених нероб i фанатикiв. Одним словом, звичайних людей.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Казки мого бомбосховища» Олексія Чупи дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Казки мого бомбосховища» Олексія Чупи безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!