Читати онлайн «Кінь Перуна» Олег Говда

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Кiнь Перуна
Олег Говда


Дай серцю волю – заведе в неволю… Давня приповiдка, вiдома кожному настiльки, що вже не знаходить вiдгуку в душi. Як побажання доброго дня малознайомiй людинi. Просто так заведено, звичай такий. А якщо вдуматися: скiльки за цими словами слiз, болю, розбитих сердець i змарнованих життiв. І звiсно ж, подвигiв i звитяг в iм’я любовi… І нехай втупаються з дороги вiдьми, перевертнi, чаклуни i навiть Батий, разом з усiею ордою, якщо двое кохають i бажають бути разом. Богам теж краще не втручатися, бо не все на свiтi iм пiдвладно…

Олег Говда

Кiнь Перуна

«І коли часом стара бабуся, сидячи в запiчку та прядучи грубу вовну, почне розповiдати дрiбним унукам про давню давнину, … – дiти слухають тривожно… А коли скiнчиться дивовижна повiсть, то…, зiтхаючи, шепчуть:

– Ах, яка ж то красна байка!

– Так, так, – говорить бабуся, похитуючи головою, – так, так, дiтоньки! Для нас то байка, а колись правда була!

– А не знати, чи вернуться ще коли такi часи, – закидае дехто старший.

– Говорять старi люди, що ще колись вернуться, але, мабуть, аж перед кiнцем свiта.»

    (І. Я. Франко «Захар Беркут»)


Роздiл  перший

Руськi Карпати.  Лiто року 6679[1 - лiтосчислення ведеться вiд створення свiту]-го

Безшелесною тiнню ангела смертi завис над полониною, виглядаючи здобич, величезний беркут. І хоч сонце, ще нестерпно палюче на рiвнинi, вже тiльки ледь освiтлювало верхiвки гiр, гострi очi орла чiтко розрiзняли кожне стебельце у високих травах. Однак не метушливi мишi чи буркотливi iжаки вабили могутнього птаха. Вiн чигав на справжню здобич. Таку, що могла б наситити його шлунок м’ясом, а зiр – барвами гарячоi кровi. В передчуттi цiеi митi зiницi беркута зблискували хижим вогнем, а горделивий клекiт так i рвався iз грудей. Але надiя, що здобич поруч, змушувала дотримуватися тишi. Помiтивши якусь лише йому зрозумiлу прикмету, птах змахнув дужими крильми i завис над вiковими соснами, що з пiвнiчного схилу пiдiймалися до самого краю полонини.

У ту ж хвилю, сторожко принюхуючись, з малинника, що вiддiляв лiс вiд квiтучого плаю, вийшла молода сарна. Вона неспокiйно пряла вухами. А делiкатна голiвка, увiнчана короткими загненими рiжками, весь час поверталася навсебiч, уважно оглядаючи полонину.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Кінь Перуна» Олега Говди дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Кінь Перуна» Олега Говди безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!