Читати онлайн «Лемберг. Під знаменами сонця» Анна Хома

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Лемберг. Пiд знаменами сонця
Анна Хома


Кiнець ХІХ столiття, Галичина, славетний Лемберг…

Несподiвано для самого себе запеклий львiвський злодiй Мар’ян Добрянський рятуе вiд бандитiв шляхтича Яна Губицького. Вдячний панич запрошуе дивного збавителя до свого маетку. Та чи знае вiн, що у душi його гостя зачаiвся хижий звiр, який понад усе жадае помсти? Хто ж насправдi цей Мар’ян? Але доля недарма з’еднала двi дороги, i ось уже жорстокий розбишака та розпещений аристократ мандрують поза законом, намагаючись зрозумiти правду один про одного – i про самих себе. Хто е хто у цiй загадковiй iсторii i якi таемницi вкривають стiни старого мiста?

Анна Хома

Лемберг. Пiд знаменами сонця

Моему мiсту присвячую

Передмова

Подорож у минуле


…Чи мрiялося вам коли-небудь, скажiмо, пiд прогулянку мiстом, хоч на годинку перенестися крiзь усемогутнiй час i опинитися на цьому ж мiсцi, тiльки у позаминулому столiттi, аби на власнi очi побачити, чим дихали рiднi околицi багато рокiв тому, глянути на людей, якi ходили цими вуличками, вiдчути й на собi незбагненну магiю рiзних дiб? Мрiялося? Ця книжка саме для вас, мрiйники.

Мабуть, ось у такiй подорожi знайшла натхнення львiвська письменниця Анна Хома для створення iсторично-авантюрного роману, густо помережаного звичаями, архiтектурою й мовним колоритом Захiдноi Украiни ХІХ столiття. З перших сторiнок перед заiнтригованим читачем постають гоноровий шляхтич Януш Губицький, спадкоемець родового маетку, та його таемничий гiсть Мар’ян Добрянський, чие покликання – панськi маетки грабувати. Здавалося б, що цим двом робити разом? Що може еднати панича та розбишаку, багатiя та злидаря, шляхтича та русина? Чому пан шляхтич iз такою шаною приймае у своему домi злодiйчука, чия рука щомитi може «здригнутися i ненароком поцупити те, що погано лежить»? Та й то ще було б не найгiрше! Чи знае шляхтич, що «десь глибоко-глибоко, на денцi чорноi, як сажа, душi» його гостя зачаiвся хижий звiр, котрий понад усе жадае кривавоi помсти? Хто насправдi цей Мар’ян Добрянський, навчений вправно «вiддзеркалювати тих, з ким мае справу, перевтiлюючись у чиновника, хлопа, вояку, п’яницю, шляхтича чи лакея»?

Тим не менш двi дороги переплелися на суцiльний клубок.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Лемберг. Під знаменами сонця» Анни Хоми дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Лемберг. Під знаменами сонця» Анни Хоми безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!