Читати онлайн «Месія Дюни» Френк Герберт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Месiя Дюни
Френк Герберт


Пiсля вiйни, прозваноi джигадом Муад’Дiба, Пол Атрiд посiдае iмператорський трон i запроваджуе новий, фрименський, лад. Здавалось би, нарештi як на Дюнi, так i в Галактицi повиннi запанувати мир i спокiй. Проте колись могутнi, а тепер позбавленi влади династii жадають реваншу. Їм вiдомi слабкi сторони Імператора – його дар передбачати майбутне, яке, на жаль, вiн не може змiнити. Месii Дюни зостаеться тiльки одне – бути Месiею до кiнця.

Френк Герберт

Месiя Дюни

Передмова


«Месiя Дюни» – той твiр Френка Герберта, який читачi найгiрше зрозумiли й найбiльше недооцiнили. Причини цього такi ж захопливi та складнi, як i сам уславлений автор.

До виходу цього першого сиквела «Дюни» у 1969 роцi його почастинно публiкували в журналi науковоi фантастики «Galaxy»[1 - «Galaxy Science Fiction» – американський журнал науковоi фантастики, який виходив iз 1950 до 1980 рр. (Тут i далi прим. пер., якщо не зазначено iнше.)]. Сатиричний журнал «National Lampoon»[2 - «Нацiональний пасквiлянт» – гумористичний американський журнал, що виходив iз 1970 до 1998 рр.] назвав цю публiкацiю «розчаруванням року». Ще ранiше «Месiю Дюни» вiдхилив Джон Кемпбелл, редактор журналу «Analog»[3 - «Аналог: наукова фантастика та факти» – один iз найвпливовiших американських журналiв фантастики за всю ii iсторiю як самостiйного напряму комерцiйноi лiтератури.]: вiн, подiбно до «пасквiлянтiв», любив величнi та героiчнi аспекти «Дюни» i ненавидiв дiаметрально протилежнi елементи сиквела. За його словами, читачi журналу жадали розповiдей про героiв, якi звершують великi подвиги, а не iсторiй про посередностi «на глиняних ногах».

Строгi критики не розумiли, що «Месiя Дюни» – це мiст, який мав з’еднати «Дюну» з iще незавершеною третьою книжкою трилогii. Щоб дiстатися туди, другий роман серii перелицював ретельно продуманий героiчний мiф Пола Муад’Дiба i показав темну сторону феномена месiянства, настiльки прославленого в «Дюнi». Багато читачiв не хотiли цiеi дози реальностi, позаяк не могли витримати усунення своiх харизматичних фаворитiв, особливо ж пiсля того, як автор уже знищив було двох улюблених персонажiв «Дюни» – вiрного мечника Атрiдiв Дункана Айдаго[4 - Френк Герберт не зостався зовсiм глухим до побажань читацькоi аудиторii.


Читати онлайн книгу українською мовою «Месія Дюни» Френк Герберт безкоштовно без реєстрації

Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу українською мовою «Месія Дюни» Френка Герберта дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Месія Дюни» Френка Герберта безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!

Читати онлайн книгу «Месія Дюни» Френка Герберта зручно та просто в онлайн бібліотеці "Knigogo"!