Читати онлайн «Месопотамія» Сергій Жадан

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Месопотамiя
Сергей Викторович Жадан


«Месопотамiя» за змiстовним наповненням – це дев’ять прозових iсторiй i тридцять вiршiв-уточнень. Усi тексти цiеi книги – про одне середовище, героi переходять з iсторii в iсторiю, а потiм – у вiршi. Фiлософськi вiдступи, фантастичнi образи, вишуканi метафори й специфiчний гумор – тут е все, що так приваблюе у творах Сергiя Жадана.

Сергiй Жадан

Месопотамiя

Збiрка оповiдань i вiршiв

Обережно! Ненормативна лексика!

Щемка залежнiсть вiд очiкувань i розставань


Дев’ять прозових iсторiй/бiографiй i тридцять вiршованих уточнень/узагальнень – це змiстове наповнення «Месопотамii». Оповiдання названо iменами персонажiв, вiршi не мають назв, деякi персонажi оповiдань згадуються у вiршах. Імена – чоловiчi, окремi (наприклад, Боб) сприймаються все ще екзотично. Три з них – Іван, Матвiй, Лука – належали евангелiстам. Уловивши це, мимоволi шукаеш за Марком, та наштовхуешся на Марата, який до того ж був з мусульманськоi родини. Отже, не все так просто. Ясно, що в кожного читача цi iмена викличуть власнi асоцiацii. Серед моiх знайомих немае Марiо, хоч Мар’я-нiв – доволi. З Іванами менi бiльше пощастило. І навiть Сергiiв я знаю кiлькох. Та найзiрковiший серед них – Сергiй Жадан.

До речi, серед персонажiв «Месопотамii» менi жодного разу не трапився Сергiй. Часом оповiдь ведеться вiд першоi особи, та навряд чи оповiдач – саме письменник Сергiй Жадан. Персонажi «Месопотамii» охоче спiлкуються на теми, нiяким чином не пов’язанi iз сучасним станом украiнськоi лiтератури. Мистецтво, елiтарне i масове, iх теж не цiкавить. Жодноi згадки про Славка Вакарчука чи Верку Сердючку, не кажучи вже про Іво Бобула. Та ще й один з героiв книги – рок-музикант, хай i без пальця на лiвiй руцi, а iнший – студент, який, напевно ж, слухае якiсь записи й читае просунутих авторiв. Хоч, може, я помиляюсь i щось у iхнiх розмовах пропустив. Про полiтикiв у цiй книжцi теж не говорять. Термiн «посттоталiтарний», вжитий в оповiданнi «Боб», натякае на безлiч проблем, що обсiли украiнську люднiсть пiсля розвалу i т. д. Та Боб стурбований своею чоловiчою потенцiею, а не спроможнiстю посттоталiтарноi спiльноти побудувати демократичне суспiльство.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Месопотамія» Сергія Жадана безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!