Читати онлайн «Море-океан» Алессандро Барiкко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Море-океан
Алессандро Барiкко


Одного дня готель на узбережжi, на пливкiй межi мiж океаном i суходолом, мiж життям i смертю, покличе до себе стомлених людей: священика, що пише дивнi молитви, художника, який морською водою малюе портрет моря, хвору дiвчину, старого професора, колишню коханку… Море прийме душi тих, хто колись опинився пiсля кораблетрощi на плоту – цвинтарi на хвилях серед безкраю. Той, хто дивом вижив, також завiтае до готелю. Однак вiн шукатиме помсти…

Алессандро Барiкко

Море-океан

© Alessandro Baricco, 1993, 2002

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2016

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад та художне оформлення, 2016


Моллi, моiй любiй подрузi

Книга перша

Готель «Альмаер»

1


Скiльки сягае око – пiсок, помiж останнiми пагорбами та морем – море – у прохолодi пообiддя, що догоряе, благословенне вiтром, що невпинно дме з пiвночi.

Берег. І море.

Удавана досконалiсть – краевид для божественних очей – свiт, який просто iснуе та й по всьому, безмовне iснування води та землi, довершене й точне творiння, iстина – iстина – i знову ця рятiвна людина-пiщинка, через яку затинаеться райський механiзм, дрiбничка, якоi вдосталь, щоб призупинити надiйний апарат невблаганноi правди, нiкчемна рiч, посiяна в пiсок, майже невiдчутна трiщина на цiлiсному полотнi святоi iкони, дрiбний виняток у досконалостi безмежного берега. Здаля вона видаватиметься лише чорною цяткою: у безвiстi, нiкчемна людина й нiкчемний мольберт.

Мольберт кинув якiр iз чотирьох тонких мотузок, припнутих чотирма каменями на пiску. Невiдчутно гойдаеться на вiтровi, що завжди дме з пiвночi. Чоловiк узутий у високi чоботи та вдягнений у мiшкувату рибальську куртку. Вiн стоiть, споглядаючи море, крутячи в руках тоненький пензлик. На мольбертi – полотно. Немов вартовий – це треба зрозумiти – що стоiть, захищаючи цей клаптик свiту вiд мовчазного вторгнення досконалостi, маленька трiщинка, що розтинае дивовижнi декорацii буття.