Читати онлайн «На Західному фронті без змін. Повернення» Еріх Марія Ремарк

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

На Захiдному фронтi без змiн. Повернення
Ерiх Марiя Ремарк


Тема людини, яка попри всi жахи вiйни не втратила здатностi до справжнього кохання i дружби, – одна з провiдних у творчостi Ремарка. Пройшовши через окопи, виживши на полях Першоi свiтовоi, молодь шукае себе в новому свiтi, де немае смертей, не вибухають гранати та не гинуть бойовi побратими. У iхнiх серцях палае й веде вперед невгасимий вогонь – жага до життя.

Эрих Мария Ремарк

На Захiдному фронтi без змiн. Повернення

Романи


Никакая часть данного издания не может быть скопирована или воспроизведена в любой форме без письменного разрешения издательства

Публiкуеться за сприяння Mohrbooks AG Literary Agency та Synopsis Literary Agency

Переклад з нiмецькоi Катерини Гловацькоi, Наталки Сняданко

Дизайнер обкладинки IvanovITCH

УДК 821.112.2

IM WESTEN NICHTS NEUES © New York University, successor-in-interest to the literary rights of The Estate of the Late Paulette Goddard Remarque, 1929

DER WEG ZUR?CK © New York University, successor-in-interest to the literary rights of The Estate of the Late Paulette Goddard Remarque, 1931

© Depositphotos.com / Ryhor, обкладинка, 2019

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2019

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад i художне оформлення, 2019


На захiдному фронтi без змiн


Книга ця – анi звинувачення, анi сповiдь.

Це тiльки спроба розповiсти про поколiння людей, що iх занапастила вiйна, навiть як хто з них i не потрапив пiд снаряди.

І

Ми стоiмо за дев’ять кiлометрiв вiд передовоi. Учора нас змiнили; тепер нашi шлунки напханi квасолею з м’ясом, ми наiденi та вдоволенi. Навiть на вечерю можна набрати повний казанок, а ще нам дали подвiйну пайку ковбаси й хлiба: iж – не хочу. Такого вже давно не бувало; наш куховар iз червоною, мов помiдор, пикою сам набиваеться з iжею; кожному, хто тiльки проходить поблизу, вiн махае своiм черпаком i щедро насипае в казанок. Вiн у розпачi, бо нiяк не може спорожнити свiй «кашомет». Тьяден i Мюллер познаходили десь великi миски для прання й набирають iх ущерть, мовляв, на запас. Тьяден робить це з ненажерливостi, Мюллер – з обачностi. Де дiваеться те, що з’iдае Тьяден, – для всiх загадка. Вiн худющий, як суха вобла.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «На Західному фронті без змін. Повернення» Еріха Марії Ремарка безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!