Читати онлайн «Найкоротша історія часу» Стівен Вільям Хокінг, Леонард Млодинов

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Найкоротша iсторiя часу
Леонард Млодинов

Стивен Уильям Хокинг


Великий мислитель i теоретик сучасностi, вiн народився в трьохсоту рiчницю з дня смертi Галiлея. Його називають сучасним Енштейном за науковi працi з космологii та теоретичноi фiзики. Людина, чие тiло ув’язнене в полонi тяжкоi хвороби та чий розум проникае до найвiддаленiших куточкiв Усесвiту в пошуках вiдгадок таемниць чорних дiр i паралельних часових вимiрiв… Це Стiвен Гокiнг. Професор Кембриджського унiверситету й генiальний учений, вiн, як нiхто iнший, багато зробив для популяризацii сучасноi науки, закликаючи всiх бути допитливими.

«Найкоротша iсторiя часу» уперше побачила свiт 1988 року й чотири роки була в списку бестселерiв лондонськоi «The Sunday Times». За наступнi 20 рокiв книжка була видана 10 мiльйонами примiрникiв, перекладена 35 мовами, переписана в дусi нових вiдкриттiв – i здобувае собi все нових i нових захоплених читачiв.

Людство зiбрало силу-силенну знань про космос, за допомогою надшвидких комп’ютерiв та надпотужних телескопiв побачило народження та смерть далеких зiрок. Але коли народився сам Усесвiт? Яка природа часу та чи iснував вiн до Великого вибуху? Чи можливий його зворотний бiг i чи такi вже фантастичнi мрii про подорожi в часi?

Пояснити суть найскладнiших наукових теорiй зрозумiлою мовою за допомогою единоi формули – задача, пiдвладна лише Гокiнгу. Та головне питання вiн лишае вiдкритим…

Стивен Хокинг, Леонард Млодинов

Найкоротша iсторiя часу


© Stephen Hawking, Leonard Mlodinow, 2005

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2016

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад i художне оформлення, 2016


* * *


1. Розмiрковуючи про Всесвiт


Ми живемо в незвичайному й чудовому Всесвiтi. Потрiбна неабияка уява, щоб оцiнити його вiк, розмiри, шаленiсть i навiть красу. Мiсце, яке посiдають у цьому безмежному космосi люди, може здатися мiзерним. А проте ми намагаемося зрозумiти, як увесь цей свiт влаштований i яке наше мiсце в ньому.

Кiлька десятилiть тому вiдомий науковець (дехто каже, що це був Бертран Рассел) виступав iз публiчною лекцiею з астрономii.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Найкоротша історія часу» Стівена Вільяма Хокінга, Леонарда Млодинова дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Найкоротша історія часу» Стівена Вільяма Хокінга, Леонарда Млодинова безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!