Читати онлайн «Нездоланний» Лі Чайлд

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Нездоланний
Лi Чайлд


Джек Ричер випадково потрапляе у мiстечко з дивною назвою Материн Спочинок. Чому його так назвали? Це едине, що цiкавить колишнього копа. Замiсть вiдповiдi доля зводить його з Мiшель Ченг. Жiнка – детектив, шукае свого зниклого колегу Кiвера. Разом вони розслiдували одну нескладну справу, яка несподiвано повернула на iнше… Ричер вирiшуе допомогти з пошуками. Та дуже швидко з’ясовуе: тутешнi мешканцi занадто пiдозрiлi. Інакше навiщо iм стежити за ним i намагатися вбити? Що ж тут насправдi вiдбуваеться?..

Лi Чайлд

Нездоланний

© Lee Child, 2015

© Сorbis Images.com / Michael Interisano, Ben Pipe, Eric Schmidt, обкладинка, 2016

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2016

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад та художне оформлення, 2016


Нездоланний


Присвячуеться Дарлi Андерсон,

моему агентовi впродовж двадцяти рокiв,

iз глибокою вдячнiстю

1


Такого здорованя, як Кiвер, нелегко було зрушити з мiсця. Все одно, що намагатися скинути водяний матрац iз гiгантського двоспального лiжка. Через те поховали його неподалiк будинку. У будь-якому разi це мало сенс. До збору врожаю залишався ще мiсяць, тому поля поки що не чiпатимуть, залишаеться лише повiтря. А для такого хлоп’яги, як Кiвер, вони точно використають повiтря. Його, безсумнiвно, шукатимуть лiтаками, гелiкоптерами, а може, навiть i безпiлотниками.

Вони почали опiвночi, бо саме ця пора була найбезпечнiшою. Вони стояли посеред десяти тисяч акрiв порожнечi, i единою рукотворною спорудою в полi iхнього зору була залiзнична колiя в схiдному напрямку, проте вечiрнiй поiзд пiшов п’ять годин тому, а до ранкового залишалось iще сiм годин. Отже, жодних допитливих очей. У iхньому канавокопачi було чотири фари над кабiною водiя, так само, як у бiльшостi iграшкових вантажiвок, i разом цi чотири яскравi струменi утворювали широкий потiк галогенного свiтла. А отже, видимiсть не була наразi проблемою. Вони розпочали копати у свинарнику, який уже сам по собi стане неабиякою перешкодою для пошукiв. Кожна свиня важила понад двiстi фунтiв[1 - В англомовних краiнах 1 фунт – одиниця вимiру маси, яка дорiвнюе 0,45359237 кiлограма. (Тут i далi прим. пер.)], i, звiсно, кожна свиня стояла на чотирьох ногах. Тут завжди було брудно.