Читати онлайн «Підбрехач» Григорій Квітка-Основ’яненко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Пiдбрехач
Григорiй Квiтка-Основ’яненко


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Пiдбрехач» Григорiя Квiтки-Основ’яненка – це гумореска, у якiй дотепно описано iсторiю кумедного сватання кульгавого хлопця до дiвчини***. Легкий гумор, народна мова формують у творi фольклорний колорит. «Пiдбрехач» належить до низки анекдотичних оповiдань автора поруч з такими як «Пархiмове снiдання», «Салдацький патрет» та iн.

Григорiй Квiтка-Основ’яненко

ПІДБРЕХАЧ

Дуже недобре дiло брехати! «Брехнею, – кажуть люди, – свiт пройдеш, та назад не вернешся». Брехун собi ворог i людям зло робить. Усякий зна сю правду, одначе усяк бреше. Не нарiвно: один бреше на усi заставки, iнший бреше потрiшку, оглядаючись; а усе недобре дiло брехати. Хоч ти на пiвпальця збрешеш, а лиха наробиш на ввесь вiк. Оглядiтеся лишень круг нас, на кого карлючка закарлючиться? Отой як сватався, так казав, що в нього двi слободи i грошей повнi комори, – одурив дiвчину, пiшла за нього та й плачеться по увесь вiк, бо не тiльки нiчим содержуватися з дiточками, та, глядiть, лишень, чи е що кусати! Другий позича грошi, божиться: «Через год, – каже, – вiддам», – а год минув – не тiльки рост, та й iсте пропало! Інший каже: «Давайте попереду грошики, я вам мудрих книжок понаписую». Грошики зчистив, а за книжками хоч i не приходьте. «Цур дурнiв, – каже, – одурив вас, буде з мене, слухайте ось вам кумедii…» Так як усе розказувати, як, хто i коли збрехав, так i до свiта не перекажеш iх. Ми тiльки подумаймо о тiм, що недобре дiло брехати; недобре для себе, а другому такого наробиш, що й не вiдчитаеш нiчим! Ось слухайте.


Конец ознакомительного фрагмента.


Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию (http://www.litres.ru/grigor-y-kv-tka-osnov-yanenko-8590319/p-dbrehach/?lfrom=362673005) на ЛитРес.

Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Підбрехач» Григорія Квітки-Основ’яненко дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Підбрехач» Григорія Квітки-Основ’яненко безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!