Читати онлайн «Полювання на дрохв» Петро Лущик

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Полювання на дрохв
Петро Лущик


«Полювання на дрохв» – цикл романiв Петра Лущика, написаний в авантюрно-iсторичному жанрi. Цикл описуе пригоди Федора (Теда) Стрепета. Складаеться з п'яти романiв. Першi два романи були вiдзначенi на конкурсi «Коронацiя слова 2003». У 1919 роцi до рук прадiда головного героя випадково потрапляе загадкова стогривнева банкнота УНР, яка е ключем до великого багатства. Федя Стрепет першим здогадався, що "сто" – це комiрка у банку, а номер банкноти – ключ до неi. Залишаеться лише знайти банк. Стрепет опиняеться в Англii, куди його вiдправили вчитися за програмою обмiну студентами. Вiн забирае iз собою i старовинну банкноту. Пошуки вiдгадки приводять його в Лондон до офiсу колишнiх воякiв дивiзii «Галичина»…

Петро Лущик

Полювання на дрохв

Допоки летить куля

Пролог


Було страшно…

Знекровлена боями, покинута й забута урядом армiя вiдступала. Позаду залишилися перемоги i поразки, взяття мiст i iх вiддача противнику, – усе те, що хоч якось виправдовувало величезнi людськi втрати. Попереду – лише невiдомiсть. Неправдоподiбно довгими худими хворобливими голодними колонами украiнська армiя вiдкочувалась на захiд: хто на вантажiвках, а основна маса пiшки рухалася до вiдомоi лише командирам мiсцевостi. Проте найгiрше були не самi поразки, а втраченi можливостi, не реалiзованi через розбiжностi у поглядах верховодiв. Ще 30 серпня три галицькi корпуси пiд командуванням генерала Кравса увiйшли до Киева. Одночасно з iншого боку несподiвано для галичан до столицi вступили три денiкiнськi полки. Не знаючи, чи втягуватися у небажаний конфлiкт з бiлими, Кравс вiдступив, на величезне розчарування Петлюри. Коли через кiлька днiв Петлюра переконав керiвництво УГА в необхiдностi знову захопити Киiв, було вже пiзно. Обидвi украiнськi армii – УНР i ЗУНР – озлобленi одна на одну, були вимушенi вiдiйти на захiд, практично завершивши цим боротьбу за украiнську державу.

Зараз взаемна ворожнеча вiдiйшла на друге мiсце – не до неi було.

Нiхто не знав, що iх кинули напризволяще. Їхнiм урядам було не до них. Недалекоглядна полiтика Петлюри i Петрушевича привела до того, що в УНР зовсiм не залишилося друзiв. Навiть тi, якi ще вчора дотримувалися нейтралiтету, сьогоднi раптом виявилися ворогами.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Полювання на дрохв» Петра Лущика дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Полювання на дрохв» Петра Лущика безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!