Читати онлайн «Привид із Валової» Андрій Анатолійович Кокотюха

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Привид iз Валовоi
Андрiй Анатолiйович Кокотюха


Ретророман
Початок ХХ столiття, 1909 рiк. Успiшний киiвський адвокат Клим Кошовий вiд переслiдувань царськоi охранки тiкае до Львова, де стае лише скромним помiчником старого нотаря. Його нуднi злиденнi буднi порушуе вiзит комiсара кримiнальноi полiцii: у кишенi трупа, знайденого у будинку на вулицi Валовiй, виявили вiзитiвку Клима. Сам чоловiк загинув за досить дивних обставин, хоча офiцiйно це нещасний випадок. Але той дiм мае у Львовi недобру славу. Кажуть, у ньому вже сто рокiв блукае привид Чорноi панi. Всякого, хто зустрiнеться з нею, чекае погибель. І така смерть на Валовiй – не перша. У гонитвi за привидом Кошовий та його вiдданий друг Йозеф Шацький змушенi зануритися у львiвськi нетрi та спуститися на мiське дно. Ризикуючи життям, вони таки дiзнаються правду про привида. І вона дуже не сподобаеться загадковiй та впливовiй красунi Магдi Богданович…

Андрiй Кокотюха

Привид iз Валовоi


Читаючи цю книжку, ви маете можливiсть уявити собi мiсто Львiв вiртуально, але щоб вiдчути його по-справжньому, треба сюди приiхати.

Радо запрошую усiх до Львова.

    Мiський голова Львова
    Андрiй Садовий


Привид iз Валовоi

Львiв, жовтень 1909 року, вулиця Валова

Це десь тут.

Аби не спалювати даремно батарейки, обережний нiчний вiзитер не вмикав лiхтарика без крайньоi потреби. Очi встигли звикнути до темряви. Хоч не мiг похвалитися – бачить, мов кiшка, рухався досить упевнено, минаючи будiвельнi риштування та твердi виступи наполовину зруйнованих внутрiшнiх стiн.

Ще б знати, на якому поверсi шукати. Й чи взагалi – на рiвнi землi. Раптом це зарите в пiдвалi, а там вогко й напевне щури. Величезнi, бридкi, жирнi, з довгими хвостами та безжальними гострими зубами.

Ходили чутки, що львiвськi пацюки – хижаки, страшнiшi за диких лiсових звiрiв. Та де – навiть левiв, котрi, за переказами, водилися в тутешнiх околицях дуже давно. Бо це ж галицький князь Лев[1 - …це ж галицький князь Лев… – Князь Лев (мiж 1225 та 1229–1301) – другий син Данила та Анни, доньки галицького та смоленського князя Мстислава Удатного. Хресне iм’я – Онуфрiй. Вважаеться засновником мiста Лева – Львова. Перед постригом у монахи (приблизно 1300 р.