Читати онлайн «Пташиний спів» Себастьян Фолкс

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Пташиний спiв
Себастьян Фолкс


Страшна свiтова вiйна, з якоi почалося ХХ столiття, через багато десяткiв рокiв ще вiдлунюе у долi Елiзабет Бенсон. Випадково знайдений щоденник давно померлого дiда, учасника битви при Соммi, чия вiйна велася i пiд землею, позбавив ii спокою. У плутанинi спогадiв небагатьох, хто ще живий з учасникiв тiеi бiйнi, у нерозбiрливiй павутинi письма Елiзабет шукае розгадки таемниць своеi родини: фатальноi пристрастi, вiрного кохання, мужностi й самопожертви, невiдплатного боргу перед тими, хто не дожив до миру кiлька годин…

Себастьян Фолкс

Пташиний спiв

© Sebastian Faulks, 1993

© Hemiro Ltd, видання украiнською мовою, 2016

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад та художне оформлення, 2016

Видання публiкуеться за сприяння Aitken Alexander Associates Ltd. та The Van Lear Agency LLC


Присвячуеться Едвардовi


Коли я пiду звiдси,

нехай це буде моiм прощальним словом:

побачене мною – неперевершене.

    Рабiндранат Тагор, Гiтанджалi


Частина 1

Францiя, 1910 рiк


Бульвар Гангу – тиха широка вулиця, що позначала собою схiдний кордон мiста Ам’ен. Фургони, прямуючи на пiвнiч до Лiлля та Арраса, iхали одразу на шкiрянi заводи та млини на Сен-Ле, минаючи цю вибоiсту, затрушену листям, дорогу. Зi сторони мiста на бульвар дивилися величнi сади, роздiленi з тiею мiською точнiстю, котра вiдповiдала зовнiшньому вигляду будинкiв ii власникiв. Каштани, бузок та верба манили своiх господарiв у тиху тiнь на вологiй травi. Сади були запущенi, неохайнi, з глибокою травою та густим живоплотом. У таких садах могли ховатися тихi озерця та галявинки з дикими квiтами й травами, укритi густим гiллям, куди не приходять навiть мешканцi будинку.

Поза садами рiчка Сомма розпадаеться на безлiч маленьких каналiв, i саме вони надають кварталу Сен-Ле такого мальовничого вигляду. З iншого боку бульвару – на острiвках мiж каналами – розмiстилися вологi водянi сади. В недiлю довгi човни, опираючись на силу довгих шестiв, везуть жителiв мiста каналами на своему пласкому днi. Вздовж рiчки та ii вiдгалужень сидять рибалки, зiгнувшись над своiми снастями: бiля собору – у куртках та капелюхах, бiля водяних садiв – у сорочках.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Пташиний спів» Себастьяна Фолкса дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Пташиний спів» Себастьяна Фолкса безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!