Читати онлайн «Рідна мова» Панас Мирний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Рiдна мова
Панас Мирний


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Рiдна мова» Панаса Мирного – це невеликий нарис-роздум, у якому автор мiркуе про велич рiдноi мови, про актуальнiсть ii поширення через твори письменникiв, адже вона е душею народу***. Перу автора належать й iншi твори, написанi у жанрiв малоi прози, зокрема, «Сон», «Серед степiв» тощо.

Панас Мирний

РІДНА МОВА

Найбiльше i найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складае i свое давне життя, i своi сподiванки, розум, досвiд, почування.

Навчаючись з малих лiт балакати, ми разом з тими словами, що доводиться iх запам'ятати, набуваемо i розумiння того, що тi слова визначають, – чи назву якоi речi, чи думку про що-небудь. Тобто – ми разом з словами набираемося i розуму, набуваемо чужих думок, навчаемося самi думати i тi думки викладати словами. Нашi дiти у свою чергу додають до здобутого вiд нас скарбу мови своiх вимовiв того, що iм за свого життя довелося навчитися, передумати, пережити… Таким побитом i складаеться людська мова, що з кожним новим колiном все бiльше та бiльше шириться – зростае.


Конец ознакомительного фрагмента.


Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию (http://www.litres.ru/panas-mirniy-8596286/r-dna-mova/?lfrom=362673005) на ЛитРес.

Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Рідна мова» Панаса Мирного дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Рідна мова» Панаса Мирного безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!