Читати онлайн «Сердешна Оксана» Григорій Квітка-Основ’яненко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Сердешна Оксана
Григорiй Квiтка-Основ’яненко


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Сердешна Оксана» Григорiя Квiтки-Основ’яненка – це сентиментальна повiсть про тяжку долю дiвчини***. Закохана Оксана знiвечила свое життя через гарного «копитана», який лише грався з нею, натомiсть чесний парубок Петро врятував ii i запропонував одружитися. Автор пiдкреслюе поряднiсть простих людей, який вмiють любити по-справжньому. Найвiдомiшими творами автора е повiстi «Козир-дiвка», «Щира любов», п’еси «Сватання на Гончарiвцi» та «Шельменко-денщик».

Григорiй Квiтка-Основ’яненко

СЕРДЕШНА ОКСАНА

Любiй моiй жiнцi, Аннi Григорiвнi Квiтка.


Нема на свiтi нiчого луччого i богу милiшого, як серце матерi до своiх дiточок! Скiльки б iх у неi не було, чи десятком бог благословив, чи тiльки одним одно – для неi рiвнi, жодного любить, усiх рiвно пестуе, за всяким рiвно вбиваеться. Дев’ять здоровенькi край неi, потiшають ii, а одно морщиться, кисне, недуже; вже вона за ним вбиваеться, тужить, вже i боiться, щоб ще дужче не занедужало або щоб, – нехай бог боронить, – щоб ще i не вмерло. Вона iх обмива, обпатрюе, обшива, зодяга i нiколи ж то не втомиться, нiколи не поскуча з ними, i усяка робота на дiточок iй не важка. Коли з дiтей е яке шалiвливе, неслухняне, то батько – як батько – гримне на такого, скубне, щипки дасть, попiб’е; а мати – як мати! Вона почне його уговорювати, пестувати: «Не роби так, синочку, не ходи туди, голубчику! Так негаразд. Ти менi досаджаеш. Я, глядячи на тебе, частiсiнько плачу та думаю: коли б то вiн схаменувся, та покинув таке робити, та слухав би батькового вчення, та пожалковав би моiх слiзочок, то ще з нього був би чоловiк, ще б я дiждала на старостi радуватися, глядячи на нього».

Нехай же тепер усяк про себе згада, – бо хто не був змолоду шаловливий? – вiд чого бiльш жаль вiзьме? Чи вiд батькових скубок, або хоч i пужки, чи вiд материного голублення? А ще як яка часом заплаче? – так господи милостивий! Усi пакостi покинеш, i на вечорницi з мiсяць не навiдаешся, i зробиш за трьох.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Сердешна Оксана» Григорія Квітки-Основ’яненко дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Сердешна Оксана» Григорія Квітки-Основ’яненко безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!