Читати онлайн «Сергій Параджанов» Михайло Павлович Загребельний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Повернутися до книги

Сторінка 1

Сергiй Параджанов
Михайло Павлович Загребельний


Знаменитi украiнцi
Сергiй Параджанов (1924–1990) – особистiсть непересiчна в усьому, починаючи з походження (в енциклопедичному словнику його називають «грузинським i украiнським режисером вiрменського походження») i закiнчуючи усiм його життям. У серединi 1960-х вiн увiрвався в свiтовий кiнематограф фiльмом «Тiнi забутих предкiв», i з того часу про нього не припиняють говорити. Ексцентричний, непередбачуваний, епатажний Параджанов не бажав i не мiг жити «за правилами». Зрозумiло, що багатьом це не подобалось. Як сказав сам режисер, влада викреслила його з життя на 15 рокiв – його то саджали до в’язницi, то просто не давали працювати. І все-таки вiн вижив i продовжив творити.

Випущено на замовлення Державного комiтету телебачення i радiомовлення Украiни за програмою «Украiнська книга» 2015 року. Художник-оформлювач. О. М. Іванова

Михайло Павлович Загребельний

Сергiй Параджанов

Усiм вiдомо, що у мене три Батькiвщини…


Рядки новин, сухi та байдужi: «У Калiфорнii, в Лос-Анджелесi, 18 квiтня 2010 року вдови Сергiя Параджанова – Свiтлана Щербатюк, та Михайла Вартанова – Свiтлана Манучарян, вiдзначенi високими нагородами пiд час церемонiii винагородження на Мiжнародному кiнофестивалi у Беверлi-Хiлз. Панi Параджанова (педагог) i панi Вартанова (кiноредактор) прийняли цi нагороди. Ця премiя – свiдчення визнання ролi жiнки у життi митця-чоловiка. Вартанов (1937–2009) – автор фiльму «Параджанов: остання весна (1992)». Параджанов (1924–1990) – легенда та генiй всесвiтнього кiнематографа, як Феллiнi, Годар, Тарковський».Приеднуюсь до вiтань Свiтланi Іванiвнi Щербатюк. Фiлолог на пенсii, вона викладала росiйську мову тисячам iноземних студентiв на пiдготовчому факультетi Киiвського унiверситету iм. Т. Шевченка. Багато з них досягли у себе вдома визначних висот. Коли Свiтланi Щербатюк була потрiбна термiнова операцiя, Кiпр зустрiв ii, немов друга.Разом iз Суреном – сином Сергiя Йосиповича та Свiтлани Іванiвни – архiтектором, вони живуть у Киевi, у «сталiнцi» бiля Володимирського собору. Сюди, на вулицю Пирогова, йшов герой фiльму Параджанова «Киiвськi фрески». Стрiчку заборонили. Нiбито якимсь чудом залишилось 15 хвилин кiнопроб.


Читати онлайн книгу українською мовою «Сергій Параджанов» Михайло Павлович Загребельний безкоштовно без реєстрації

Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу українською мовою «Сергій Параджанов» Михайла Павловича Загребельного дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Сергій Параджанов» Михайла Павловича Загребельного безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!

Читати онлайн книгу «Сергій Параджанов» Михайла Павловича Загребельного зручно та просто в онлайн бібліотеці "Knigogo"!