Читати онлайн «Смерть на Нілі» Аґата Крісті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Смерть на Нiлi
Агата Крiстi


Еркюль Пуаро
Молодята Саймон i Лiннет Дойли вирушають у весiльну подорож на пароплавi «Карнак». Жаклiн де Бельфор, давня подруга Лiннет, у якоi та вiдбила коханого, вирiшуе своею присутнiстю зiпсувати iм медовий мiсяць. Одного ранку служниця знаходить мiсiс Дойл мертвою… Хтось вистрелив iй у голову, поки вона спала. На стiнi бiля вбитоi лишаеться кривава буква «Ж». Однак Жаклiн мае залiзне алiбi. У справу втручаеться вiдомий харизматичний детектив Еркюль Пуаро. Виявляеться, майже всi пасажири мали мотив для вбивства. Щось приховуе чи не кожен iз них, а кiлька, як стае вiдомо, подорожують зi зброею. То хто цей холоднокровний убивця, що не зупиняеться на одному злочинi?


Сибiл Бернетт, яка також любить тинятися по свiту

Передмова авторки


«Смерть на Нiлi» я написала, повернувшись пiсля зими в Єгиптi. Перечитуючи твiр зараз, я наче повертаюся на пароплав з Асуана до Вадi-Хальфи. На борту тодi було чимало пасажирiв, але персонажi, описанi в цiй книжцi, мандрували зi мною в думках, i на тому пароплавi, що курсуе Нiлом, стали для мене справжнiсiнькими. У книжцi багато персонажiв i дуже ретельно розроблений сюжет. Гадаю, головна сцена iнтригуе та мае драматичнi перспективи, а три персонажi – Саймон, Лiннет i Жаклiн – здаються менi реальними й живими.

Мiй друг, Френсiс Л. Саллiван, так уподобав цю книжку, що наполягав на ii адаптацii для сцени, що я зрештою й зробила. Власне, я вважаю цю книжку однiею з найкращих моiх «закордонних подорожей», i якщо детективнi iсторii називають «лiтературою ескапiзму» (а чом би й нi!), то читач може втекти до сонячного неба та блакитноi води, а також до злочину, не встаючи з крiсла.

    Агата Крiстi


Частина перша

Персонажi в порядку iхньоi появи

І


– Лiннет Рiджвей!

– Так, це вона! – сказав мiстер Барнабi, власник «Трьох корон».

Вiн штовхнув лiктем свого супутника.

Двое чоловiкiв стали, простодушно витрiщивши очi й трохи роззявивши роти.

Великий яскраво-червоний «ролс-ройс» саме зупинився перед мiсцевим поштовим вiддiленням.

Із нього вискочила дiвчина – без капелюшка й у сукнi, що здавалася (але лише здавалася) простою.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Смерть на Нілі» Аґати Крісті дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Смерть на Нілі» Аґати Крісті безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!