Читати онлайн «Сніговик» Ю Несбьо

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Снiговик
Ю Несбьо


Інспектор Харрi Холе #7
Випав перший снiг, отже, невдовзi з’явиться i серiйний убивця на прiзвисько Снiговик. Цього разу Харрi Холе треба зловити манiяка у рiдному Осло. Убивця ретельно плануе кожен злочин, практично не залишаючи слiдiв. Проте кiлька, на перший погляд незначних, промахiв у його «роботi» все ж трапилося, вони й допомагають Холе знайти манiяка. Однак про що iнспектор не здогадуеться, так це про те, що Снiговик сподiваеться особисто зустрiтися з ним, й зустрiч ця мае стати для Харрi останньою…

Ю Несбьо

Снiговик

Частина перша

Роздiл 1

Середа, 5 листопада 1980 року. Снiговик


Того дня випав снiг. Об одинадцятiй ранку величезнi пластiвцi несподiвано повалили з безбарвного неба – нiби ворожа армада з паралельного свiту без бою захопила дiлянки, садки та газони Румерiке. О другiй годинi на Лiллестрьом вже працювали снiгоприбиральнi машини, а коли о пiв на третю Сара Квiнесланн повiльно й обережно вела свою «тойоту-короллу» мiж вiллами вулицею Колловейен, на довколишнiх пагорбах пуховою ковдрою лежав снiг листопада.

При денному свiтлi будинки здавалися iй незнайомими, так що вона навiть проiхала мимо заiзду до його гаража. Сара рiзко загальмувала, машина почала ковзати, i з заднього сидiння почувся скрик. У дзеркалi з’явилася невдоволена фiзiономiя сина.

– Я недовго, синку, – сказала вона.

Перед гаражем на бiлому снiгу чорнiв великий прямокутник асфальту. Вона здогадалася, що тут було припарковано сусiдський автомобiль. У неi перехопило подих: тiльки б не спiзнитися!

– А хто тут живе? – запитав хлопець.

– Так, один знайомий, – вiдповiла Сара i машинально пiдправила зачiску, дивлячись у дзеркало. – Мене не буде хвилин десять, друже. Я залишу ключi, якщо хочеш, послухай радiо.

Не чекаючи вiдповiдi, вона вийшла й задрiботiла по слизькому хiднику до дверей, через якi багато разiв входила й виходила, але нiколи – ось так, серед бiлого дня, пiд цiкавими поглядами з вiкон сусiднiх котеджiв. Усерединi будинку, наче джмiль у банцi з варенням, продзижчав дзвiнок. Із тривожним вiдчаем вона чекала, поглядаючи у найближче вiкно, у якому вiддзеркалювалися чорнi голi яблунi, сiре небо та бiла, наче залита молоком, мiсцина.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Сніговик» Ю Несбьо дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Сніговик» Ю Несбьо безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!