Читати онлайн «Сни і безсоння» Ганна Ручай

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Сни i безсоння
Ганна Ручай


Короткi iсторii з сучасного життя, здебiльшого про молодь. Але молодим людям, якi збираються присвятити себе лiтературнiй творчостi, напевне, придасться iронiчна «Історiя однiеi книжки» – просто щоб не мати iлюзiй щодо легкого шляху в справжню лiтературу. До речi, випадок, коли книжка врятувала солдата вiд осколка, – реальний факт нинiшньоi вiйни на Донбасi. Що ж до мiнiатюр, якими завершуеться збiрка, то тут просто мiкс: iронiя, навiть сарказм «Базарного», фентезiйний романтизм «Летючоi риби» i пронизлива iсторiя самотнього хлопчика з «Тих, хто живе у тiнi».

Ганна Ручай

Сни i безсоння

Історiя однiеi Книжки


Книжка вийшла з друкарнi на вулицю й замружилася вiд яскравого сонця. Усе навколо виявилося ще кращим, нiж вона уявляла собi в цехах, поки ii сторiнки складали докупи, клеiли, прошивали, вбирали в лаковану пiстряву обкладинку… Часом Книжка морщилася вiд болю, але це був приемний бiль. Вiн означав, що скоро, вже зовсiм скоро Книжка побачить Свiт i зустрiнеться зi Своiм Читачем. Особливо нудно було лежати пiд пресом, i саме там Книжка найвиразнiше змалювала в уявi Свого Читача. Вiн буде неодмiнно вродливим, розумним i шляхетним. Книжка стане його найближчим другом i порадником, вони завжди будуть разом i нiколи не розлучаться…

Лежачи пiд пресом, Книжка нiби вiдчувала лагiднi руки, якi беруть ii обережно i нiжно, мовби вона лежить на колiнах, укритих пухнастим пледом, а Читач зручно влаштувався в кутику м’якого дивана i замислено задивився на кружляння снiговiю за вiкном – перебирае подумки красивi Слова зi Своеi Книжки…

Та тепер повз Книжку, яка з надiею заглядала знизу вгору, в кожне зосереджене й очужiле обличчя, проходили десятки перехожих, але нiхто не звертав уваги. Так, нiби й не було на нiй новесенькоi, яскравоi, лакованоi обкладинки, якою вона так тiшилась i пишалася. Книжцi стало трохи кривдно, але вона себе швидко заспокоiла: розпал робочого дня, у людей повно клопоту, вони поспiшають, iм зараз не до Книжки. Їi час настане, коли у вiкнах спалахнуть теплi вогники.


Читати онлайн книгу українською мовою «Сни і безсоння» Ганна Ручай безкоштовно без реєстрації

Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу українською мовою «Сни і безсоння» Ганни Ручай дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Сни і безсоння» Ганни Ручай безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!

Читати онлайн книгу «Сни і безсоння» Ганни Ручай зручно та просто в онлайн бібліотеці "Knigogo"!