Читати онлайн «Спокута сатани» Марія Кореллі

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Спокута сатани
Марiя Кореллi


Коли диявол спокушае смертних, вiн прибирае людськоi подоби. Чи може людина свiдомо обирати мiж добром i злом? Чи е у свiтi матерiальному мiсце духовностi? Чи бувае жiнка генiально обдарованою? Чи, може, «iскра Божа» ? привiлей чоловiкiв?.. Шукати вiдповiдей на цi запитання змушений молодий письменник Джеффрi Темпест ? головний герой захопливого роману Марii Кореллi.

Марiя Кореллi

Спокута сатани


Присвячую моiм незабутнiм

Ч. І. К. та Ч. М. І.

І


Чи знаете ви, що означае бути злиденним? Бути злиденним не тими злиднями, що на них деякi люди скаржаться, маючи п’ять або шiсть тисяч на рiк i запевняючи, нiби ледь-ледь животiють, але насправдi злиденним ? жахливо, вiдразливо злиденним? Нужда, така огидна, принизлива та обтяжлива, ? нужда, яка змушуе вас носити ту саму одiж до цiлковитоi ii ветхостi; яка вiдмовляе вам у чистiй бiлизнi через спустошливi витрати на пралю; яка позбавляе вас самоповаги i спонукае вас у замiшаннi переховуватись на заднiх вулицях замiсть того, щоб вiльно й незалежно гуляти мiж людьми. Саме таку злиденнiсть я маю на увазi. Це гнiтюче прокляття, яке придушуе шляхетнi прагнення. Це моральний рак, який гризе серце добропорядноi людськоi iстоти i робить ii заздрiсною, лихою та навiть здатною на застосування динамiту. коли людина бачить тлусту бездiльну свiтську жiнку, що проiздить у розкiшнiй колясцi, лiнькувато розлiгшись на подушках, з обличчям, розчервонiлим вiд переситу; коли завважуе безмiзкого й чуттевого модника, що курить i позiхае знiчев’я в парку, нiби цiлий свiт iз мiльйонами чесних трударiв було створено виключно для розваги так званих «вищих верств», ? тодi ii кров перетворюеться на жовч i стражденна душа обурюеться й волае:

? Навiщо така несправедливiсть в iм’я Боже? Навiщо негiдний ледащо мае повнi кишенi золота, здобутого випадково чи то отриманого у спадок, коли я, працюючи невтомно з ранку до ночi, заледве можу пообiдати?

Справдi, навiщо? Чом би бур’яновi не цвiсти, наче зеленому ваврину? я часто про це думав. Тим не менш, тепер менi видаеться, що я можу розв’язати це завдання за допомогою власного досвiду.

Але… якого досвiду! Хто дiйме цьому вiри? Хто повiрить, нiби щось таке химерне i страховинне випало на долю смертного? Нiхто.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Спокута сатани» Марії Кореллі дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Спокута сатани» Марії Кореллі безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!