Читати онлайн «Спокута» Світлана Талан

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Спокута
Свiтлана Олегiвна Талан


Що робити, коли життева стежина веде нас до труднощiв i негараздiв? Як iх подолати? Ця книжка – про найдорожчих, найрiднiших, найближчих – про сiм’ю. Вчинки батькiв i дiдiв мають безпосереднiй вплив на сьогодення нащадкiв. Часто дiти несуть хрест замiсть старшого поколiння i, опиняючись у скрутних ситуацiях, змушенi спокутувати грiхи рiдних… Сiмейнi зв’язки, складнi взаемини, переплетiння доль, надiя на краще майбутне i сила любовi – усе це чекае на читача на сторiнках роману.

Свiтлана Талан

Спокута


© Талан С., 2017

© Depositphotos / valuavitaly, DenBoma, обкладинка, 2017

© Книжковий клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», видання украiнською мовою, 2017

© Книжковий клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», художне оформлення, 2017


* * *


Єдиному та любому моему синовi Сергiю присвячую

Передмова


Кажуть, що колись високо в горах, там, де смереки чiпляють верхiв’ям пропливаючi над величавими Карпатами хмари, де дзюркочуть кришталево чистi гiрськi джерела, де течуть вниз прохолодно-прозорi води рiчок у сонячних блискiтках, стояла хатинка, до якоi тягнулася лiсом звивиста стежка. Там жила самотня бабця з поморщеним обличчям та покрученими вiд старостi пальцями. Стара була схожа на вiдьму, бо мала згорблену спину, гачкуватий нiс, маленькi темно-карi, аж до чорноти, очi, колiр яких не втратився з роками – вони не вицвiли, як то бувае у старих людей. А ще бабцю часто бачили вiвчарi вночi, коли та продиралася лiсовими хащами, щось бубонiла пiд нiс i збирала трави. Вiвчарi набожно перехрещувалися i не зачiпали ii: вона наводила на них острах бiльший, нiж зграя вовкiв. До хати староi вузька стежинка не заростала травою влiтку i була протоптана взимку. Бабцю мiсцевi мешканцi боялися, як чорт ладану, та все ж без неi нiяк не могли обiйтися. То живiт у кого схопить без причини так, що хоч на стiну лiзь, то зуб розболиться, то в поперек стрiльне – усi бiгли до староi, бо знали, що лише бабця може зарадити iх бiдi. А вечорами дiвчата перешiптувалися помiж собою про те, що лише стара може допомогти причарувати любого хлопця, та й зробить це так, що приклеiться вiн до дiвки на все життя й крiм неi нiкого iншого помiчати не буде. Парубки були бiльш стриманi.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Спокута» Світлани Талан дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Спокута» Світлани Талан безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!