Читати онлайн «Стара холера» Володимир Савович Лис

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Стара холера
Володимир Савович Лис


Єва була найвродливiшою дiвчиною в селi, але чоловiк, якого вона покохала на все життя, одружився з ii сестрою Павлиною. Єва поламала iхнiй щасливий шлюб… А на старiсть лишилася самотньою. Як i Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзi Адама, колишнi хулiгани та вiдчайдухи, «дiдусi-розбiйники», вирiшують одружити цих двох. Та як звести упертих самiтникiв? Тим часом у великому мiстi Лiза, онука Павлини, будуе свое життя разом iз коханим Степаном. Однак, здаеться, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за свое щастя, i несподiвано в цю боротьбу втрутяться не такi вже й простi дiди з полiського села…

Володимир Лис

Стара холера

Якщо ляжуть двое, то тепло iм буде, а як же зiгрiтися одному?

    Еклезiаст, 4—11

«Любов непояснима».

    Назва п’еси, прочитаноi колись автором цього роману

Ой ти, дiвчинонько, та й зарученая,

Чом ти, дiвчинонько, та й засмученая?

    Старовинна пiсня

В нас тепер Європа —

баба любить хлопа,

а стара холера

хоче кавалера.

    Сучасна пiсня


Частина перша

Роздiл 1


Їх було четверо. Трое – вiдомi сiльськi насмiшники й пересмiшники, а в минулому – хулiгани, збитошники, пройдисвiти, яких колись не те що побоювалися, а таки боялися в iхнiх Тупталах. Бо кожен з отiеi трiйцi, далеко не святоi, мав своi грiшки й те, чим був знаменитий. Чимало навитворювали, як казав старий Пилип Лохасько, поставили догори дригом, а потому назад перевернули, щоб ще раз крутнути на iднiй нозi. Були ровесниками з рiзницею в один-два, хай три роки, i так склалося, що компанiю водили здавна, ще з молодих лiт.

Найстарший за чином, як вони казали, Роман Корогода, по-сiльському Байчик, крiм того, що мав гострого язика, – вмiв i байки та анекдоти травити, i слiвцем до лавки прибити, – уславився тим, що, довгенько попарубкувавши, женився на сiльськiй красунi Тамарi, котра ради нього вернулася з мiста, де мала добру роботу i хлопця, якого вже привозила показувати батькам. А покинула його ради Романа й пiшла робити в колгоспну ланку.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Стара холера» Володимира Савовича Лиса дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Стара холера» Володимира Савовича Лиса безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!