Читати онлайн «Сицилієць» Маріо П’юзо

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Сицилiець
Марiо П’юзо


Хрещений батько #2
Легендарний Майкл Корлеоне пiд час свого вигнання на Сицилiю отримуе вiд батька завдання – вивезти до США Сальваторе «Турi» Гiльяно. Турi вiдомий як iталiйський Робiн Гуд, який разом зi своею бандою прагне звiльнити простих людей Сицилii вiд панування мафii та продажноi влади. Мафiозi не влаштовуе такий розвиток подiй, так само як i мiсцевих полiтикiв. Гiльяно становить загрозу iхньому авторитетовi, тому його необхiдно зупинити. На iталiйського Робiна Гуда розпочинають полювання: впiймати живим, а ще лiпше – мертвим. Чи встигне Майкл Корлеоне врятувати Гiльяно? Його вороги – наймогутнiшi люди Сицилii…

Марiо П’юзо

Сицилiець

Для Керол

Частина І

Майкл Корлеоне

1950

Роздiл 1


Майкл Корлеоне стояв на довгому дерев’яному пiрсi в Палермо й дивився, як величезний океанський лайнер рушае в плавання до Америки. Вiн сам мав би вiдплисти на ньому, якби не новi вказiвки вiд батька.

Вiн помахав на прощання чоловiкам на маленькому рибальському човнi, що привiз його до пiрса, – чоловiкам, якi охороняли його всi цi роки. Човен осiдлав бiлу пiну, що йшла вiд лайнера, – вiдважне каченя, що пливе за матусею. Чоловiки помахали йому у вiдповiдь; бiльше вiн iх не побачить.

На пристанi кипiло життя, метушилися робiтники в кептарях i мiшкуватому вбраннi – розвантажували iншi судна, переносили ящики на вантажiвки, що саме пiдiйшли до пристанi. То були невисокi жилавi чоловiки, бiльше схожi на арабiв, анiж на iталiйцiв; дзьоби кептарiв затiняли iхнi обличчя. Помiж них мають бути й новi охоронцi, щоб переконатися, що з ним нiчого не станеться, перш нiж вiн зустрiнеться з доном Кроче Мало, Capo di Capi[1 - З iталiйськоi приблизно перекладаеться як «голова над головами». (Тут i далi прим. пер.)] «друзiв друзiв», як iх називали тут, на Сицилii. Газети, як i зовнiшнiй свiт, називали iх мафiею, однак на Сицилii слово «мафiя» нiколи не лунало з вуст ii жителiв. Так само вони нiколи не назвали б дона Кроче Мало Capo di Capi – тiльки «доброю душею».

За два роки вигнання на Сицилii Майкл чув чимало оповiдок про дона Кроче, i деякi з них були такi фантастичнi, що вiн мало не зневiрився в самому iснуваннi такоi людини.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Сицилієць» Маріо П’юзо дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Сицилієць» Маріо П’юзо безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!