Читати онлайн «Таємниче життя дерев» Петер Воллебен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Таемниче життя дерев
Петер Воллебен


Кожен робочий день нiмецького лiсника Петера Воллебена наче захоплива дослiдницька експедицiя, пiд час якоi вiн усе бiльше розкривае для себе таемницi життя дерев i передае свiй досвiд iншим.

Петер запевняе: дерева вмiють говорити. А ще вони здатнi вiдчувати бiль, мають пам’ять i знають, хто з iхнiх родичiв потребуе допомоги. Вони спiлкуються мiж собою i на особливому рiвнi взаемодiють iз довкiллям, вони здатнi передавати iнформацiю й дiлитись енергiею. Лiсник стверджуе, що дерева можуть i вмiють бути щасливими i за такоi умови лiс е набагато продуктивнiшим.

Автор запрошуе в чудову мандрiвку, що вiдкрие для вас приголомшливi таемницi природи, якi ми звикли не помiчати. Варто тiльки прислухатися… І, можливо, пiд час наступноi прогулянки лiсом вам також поталанить вiдкрити для себе малi й великi дива!

Петер Воллебен

Таемниче життя дерев

Своiм надихаючим дослiдженням автор гарантуе, що читачi бiльше нiколи не подивляться на цi форми життя тими самими очима.

    Library Journal


Передмова


На початку моеi професiйноi кар’ери лiсничого таемниче життя дерев було для мене таке саме далеке, як i вiдчуття тварин для м’ясника. Сучасне лiсництво зорiентоване на продукування деревини, що передбачае вирубування лiсiв та садiння нових саджанцiв. Пiд час читання фахових журналiв складаеться враження, що добробут лiсу важливий тiльки з аспекту його найоптимальнiшоi експлуатацii. У викривленому свiтлi минають також i буднi лiсничих: щодня менi доводиться оцiнювати сотнi смерек, букiв, дубiв та сосен з огляду на iхню вартiсть на лiсопильному заводi й придатнiсть для продажу. У певний момент я вiдчув, що така дiяльнiсть обмежуе мiй кругозiр.

Приблизно двадцять рокiв тому я почав улаштовувати для туристiв тренiнги виживання в лiсi та походи з ночiвлею на природi. Потiм додалися ще «природнi поховання» в лiсах та екскурсii заповiдниками з правiковими деревами. У розмовах iз численними вiдвiдувачами мое сприйняття лiсу знову набуло правильних рис. Кривi, сучкуватi, на мiй погляд, низькосортнi дерева викликали в мандрiвникiв захоплення.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Таємниче життя дерев» Петра Воллебена безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!