Читати онлайн «Таємниця галицького Версалю» Тетяна Пахомова

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Таемниця галицького Версалю
Тетяна Р. Пахомова


Єдиний спадкоемець величного маетку шляхтичiв Потоцьких – галицького Версалю, сотень мiстечок i сiл та тисяч i тисяч душ, Станiслав Щенсний боявся цiеi влади. Йому нiколи не дорiвнятися до свого батька – «короля земель руських» Франца Салезiя – рiшучiстю, твердiстю, талантом накопичувати багатство. Бiльше за звитяжну славу йому лестять захопленi погляди, якi вiн ловить на палацовiй театральнiй сценi. Станiслав мае стати польським королем, i вже домовлено про шлюб мiж нащадками двох найславетнiших i найзаможнiших польських родин – Потоцьких i Мнiшекiв… Проте молодий Потоцький пiде проти волi батькiв – одружиться з бiдною красунею Гертрудою, матiр’ю своеi майбутньоi дитини. І тепер його рiшення вплине на iсторiю батькiвщини й усiеi Європи на столiття вперед…

Тетяна Пахомова

Таемниця галицького Версалю

Великий чорний птах виринае нiзвiдки й штовхае Землю в морок невiдомостi… Час – ii слуга й мiрило – субстанцiя, про яку знають усе й нiчого, ходить за нею по вiчному колу й намотуе химерний кокон з iстот, подiй… Це для нас вони загадковi, жахливi, неймовiрнi, добрi… Але там, у вселенському хронографi, вони – безпристраснi вiдтинки кокона… Довга нiч людського пiзнання… Свiтло згасае, з’являеться знову. Де е ти? Темрява чорного птаха вивчена краще, нiж ми самi. Змiнюешся ти й свiт навколо… Та ти теж усерединi кокона, а ще там твоi предки… І сам ти – i свiтло, i темрява… i ти – володар часу, бо ти – володар знань. Вiдмотай нитку кокона: люди, подii – не ти… Але все ж ти…

Холодному квiтню 1771 року аж нiяк не пасувало називатися квiтнем, i сталевi води Захiдного Бугу раз у раз широкими хвилями виносили крижаний подих на розмитi пiщанi береги поблизу Кристинополя. Бендюзький мiрошник Мiхалко, мерзлякувато ховаючи руки в латану-перелатану бунду,[1 - Рiзновид верхнього одягу (дiал.). (Тут i далi прим. ред., якщо не вказано iнше.)] обходив свою млинiвку:[2 - Канал, яким iде вода з рiчки до млина (дiал.).] водний рукав вiд Бугу незрозумiло зменшив потiк води, i жорна йшли натужно, наче стара беззуба кобила пiд гору.

– Так i е – забилася моя млинiвка. – Щось безформне погойдувалося поперек рову.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Таємниця галицького Версалю» Тетяни Пахомової дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Таємниця галицького Версалю» Тетяни Пахомової безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!