Читати онлайн «Тлумачення снів» Зигмунд Фройд

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Тлумачення снiв
Зигмунд Фройд


Зарубiжнi авторськi зiбрання
Зигмунд Фройд (1856–1939) – видатний австрiйський психолог, психiатр i невролог, засновник психоаналiзу – методу, який базувався на визнаннi iснування таких психiчних процесiв, як свiдоме, несвiдоме i надсвiдоме, тобто на iснуваннi не тiльки процесiв, котрi контролюються людиною i е свiдомими, а й таких, що здiйснюються несвiдомо i нею не контролюються. Несвiдоме виявляеться в iнтуiцii, передчуттi, творчому натхненнi, раптових здогадках, сновидiннях, гiпнотичних станах i т. iн., в дiях, якi здiйснюються автоматично, рефлекторно. Це вiдкриття призвело до революцii в психiатрii i лiкуваннi неврозiв.

«Тлумачення снiв» (1900) – один з головних творiв Фройда, що дозволив автору розтлумачити широкому загалу сутнiсть поняття «пiдсвiдоме», показавши на прикладах, як проявляеться пiдсвiдоме в повсякденному життi людей. Зигмунд Фройд стверджував: «Тлумачення снiв е королiвською дорогою до пiзнання пiдсвiдомого, це саме основа психоаналiзу…»

Зигмунд Фройд

Тлумачення снiв

Flectere si nequeo superos,

Acheronta movebo [1 - Слова з монологу розгнiваноi вiдмовою iнших богiв Юнони у Вергiлiевiй «Енеiдi» (VII, 312). У перекладi І. Бiлика: «Якщо прихилити не можу небесних, то Ахеронт попрошу». Ахеронт – рiчка пiдземного царства. Автор у листi вiд 4 грудня 1896 р. до свого часто згадуваного в текстi цiеi книжки «берлiнського друга» В. Флiса пояснюе (непростий) вибiр епiграфа таким чином, що бажання, вiдкинутi «вищою владою психiки», щоб досягти своеi мети, знаходять притулок «у пiдземному свiтi свiдомостi (пiдсвiдомостi)» (прим. пер.).]

Передмова до першого видання


У своiй книжцi я намагався дати читачевi уявлення про тлумачення снiв, i, сподiваюся, у цiй роботi не переступив межi царини невропатологii, оскiльки психологiчнi дослiдження показують, що сновиддя е першим членом класу ненормальних психiчних явищ, iншi члени якого, такi як iстеричнi фобii, нав’язливi стани i марення, мають становити практичний iнтерес для лiкарiв.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Тлумачення снів» Зигмунда Фройда дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Тлумачення снів» Зигмунда Фройда безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!