Читати онлайн «Велика картина» Шон Керролл

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Велика картина
Шон Керролл


#PROScience
Шон Керролл – активний фiзик-теоретик – написав чудову книжку про сенс нашого Всесвiту i життя. Елегантно й чiтко описуючи найскладнiшi поняття сучасноi фiзики, вiн доступно розповiдае не лише про бозон Гiггза та додатковi вимiри, але й допомагае нам зрозумiти, хто ми е i де перебуваемо. Простiр i час безмiрнi, але розумiння цього не повинно знецiнювати людське життя – навпаки, йому треба надати нового сенсу. «Велика картина» – безпрецедентний науковий свiтогляд, прояв думки високого лету, що зберiгатиметься на полицях поряд з роботами Стiвена Гокiнга, Карла Сагтана, Данiеля Деннета протягом багатьох рокiв.

Шон Керролл

Велика картина

Моiм учителям:

мiсiс Ебергардт, Едвiну Келлi, Едварду Гiнану,

Джеку Дудi, Коллiну Шiгану, Пiтеру Кнаппу,

Джорджу Фiлду, Сиднi Коулману, Нiку Ворнеру,

Еддi Фаргi, Алану Гату

та багатьом iншим

Дякую, що вимагали вiд мене бiльшого

Передмова


Лише один-однiсiнький раз у життi я зазирнув смертi у вiчi.

Моя зосередженiсть трохи притупилася. Уже стемнiло, та й рух на дорозi був напружений. Неуважний водiй на автострадi 405 у Лос-Анджелесi рiзко змiнив напрям, щоб уникнути з’iзду з дороги, а я i собi вильнув, щоб не зiткнутися з ним. Величезна фура на смузi лiворуч вiд мене була не так далеко, як менi здавалось. Самим краечком заднього бампера я зачепив перед вантажiвки. Цього вистачило. Я втратив контроль над автiвкою, що повiльно i статечно розвернулася проти годинниковоi стрiлки, отже, врiзалася в перед вантажiвки, яка не припиняла свого руху, з боку водiя. Хай як, але все вiдбувалося повiльно i статечно лише на мiй погляд. Я почувався мухою, ув’язненою в бурштинi: безпорадно спостерiгав, як моя автiвка рухалася з власноi волi, аж доки, ставши перпендикулярно дорожньому руху, не припала до гратки радiатора вантажiвки i свiтло фар не заслiпило менi очi.

Я був приголомшений, а втiм неушкоджений. Автiвку трохи зiм’яло, i ii треба було серйозно пiдрихтувати, та все ж таки я змiг доiхати додому, щойно полiцiянти заповнили всi необхiднi документи. Трохи менша вiдстань тут, трохи бiльша швидкiсть там, трохи бiльше панiки вiд водiя вантажiвки – i все могло скiнчитися зовсiм iнакше.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Велика картина» Шона Керролла дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Велика картина» Шона Керролла безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!