Читати онлайн «Втікач із Бригідок» Андрій Кокотюха

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Втiкач iз Бригiдок
Андрiй Анатолiйович Кокотюха


Ретророман
Львiв, осiнь 1916 року. Героя вiйни, украiнського сiчового стрiльця Захара Ладного пiдозрюють у вбивствi через ревнощi. Його взяли пiд варту i тримають у тюрмi Бригiдки. Звинувачення кидае тiнь на всiх добровольцiв. Захистивши стрiльця, Климентiй Кошовий може врятувати честь Легiону. І хоча Клим через вiйну покинув адвокатську практику, вiн погоджуеться спробувати. Далi подii розвиваються стрiмко: Ладний робить вiдчайдушну спробу втекти з в’язницi, взявши Кошового в заручники. Почавши приватне розслiдування, Клим i його друг Йозеф Шацький знову занурюються в свiт кримiналу, де вже наново подiлили владу, ближче знайомляться з сiчовими стрiльцями та стикаються з хитрощами росiйських шпигунiв. А розбрат, який таемний ворог сiе довкола, вперше ставить пiд загрозу кохання украiнця Кошового i полячки Магди Богданович…

Андрiй Вiкторович Кокотюха

Втiкач iз Бригiдок

Окрема подяка

Мiськiй адмiнiстрацii Львова та особисто Андрiевi Садовому -

за всебiчну пiдтримку та гостиннiсть.

Львiв, жовтень 1916 року,

«Приют для хворих i виздоровцiв УСС», вулиця Петра Скарги[1 - «Приют для хворих i виздоровцiв УСС», вулиця Петра Скарги – заснований 1914 року у Львовi для потреб Львiвськоi станицi Легiону Украiнських Сiчових Стрiльцiв пiд керiвництвом отамана Михайла Волошина. Мiстився у великому будинку, нинiшня назва вулицi – iменi Пирогова.]

«Я зроблю це, i вже нiхто мене не зупинить…»


Написавши речення, Захар вiдкинувся на вигнуту спинку рипучого вiденського стiльця. З такоi вiдстанi, ще й при тьмяному свiтлi гасовоi лампи, вiн уже не мiг читати. Хоча вважався в полку одним iз кращих, якщо не кращим стрiльцем. Пiсля бою при Стрипi,[2 - У липнi 1915 року легiонери УСС спiльно та пiдроздiли австрiйськоi армii зайняли позицiю вздовж рiчки Стрипа, що на Тернопiльщинi. Пiдроздiли мали завдання не пропустити царську армiю до Бережан. Наступ росiян почався в вереснi, вони прорвали фронт, змусили супротивника вiдступити. Сiчовi стрiльцi стояли в резервi, i 31 жовтня вони змогли зупинити наступ та перейти в контрнаступ. Бiй вважаеться наймасштабнiшим у iсторii УСС.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Втікач із Бригідок» Андрія Кокотюхи дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Втікач із Бригідок» Андрія Кокотюхи безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!