Читати онлайн «Загадка «Блакитного потяга»» Аґата Крісті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Загадка «Блакитного потяга»
Агата Крiстi


Еркюль Пуаро
Розкiшний «Блакитний потяг» прибувае на Французьку Рив’еру. Аж раптом спокiйне курортне мiсто сколихуе жахлива звiстка: у поiздi було скоено вбивство. Задушеною у власному купе знайдено Рут Кеттерiнг, доньку вiдомого американського мiльйонера. Коштовностi вбитоi безслiдно зникли. Полiцiя губиться у здогадах: хто мiг вчинити цей злочин? Чоловiк жертви, Дерек, який напередоднi вбивства вийшов iз купе дружини? Чи, може, коханець Рут – шахрай, який називае себе графом де ля Рошем? Лише легендарному детективовi Еркюлю Пуаро до снаги встановити, хто з цих двох справжнiй вбивця. А що, як розслiдування вкаже на ще одного пiдозрюваного?..

Агата Крiстi

Загадка «Блакитного потяга»


Двом видатним членам О.В.П.[1 - О. В. П. («Орден вiрних псiв») – вигадана «органiзацiя», яка охоплювала тих, хто не вiдвернувся вiд письменницi пiсля ii сенсацiйного зникнення наприкiнцi 1926 р., спричиненого низкою негараздiв в особистому життi, – зокрема, секретарку Шарлотту «Карло» Фiшер та жорсткошерстого фокстер’ера Пiтера. – Тут i далi прим. перекл.] – Карлоттi та Пiтеру

Роздiл перший

Чоловiк iз сивиною


Наближалася пiвнiч, коли площу Конкорд перетнув якийсь чоловiк. Попри добротне хутряне пальто, яке огортало його кощаву фiгуру, було в ньому щось напрочуд кволе й жалюгiдне.

Такий собi недомiрок зi щурячою фiзiею. Чоловiчок, про якого нiхто не сказав би, наче той може вiдiгравати помiтну роль або досягти високого становища у будь-якiй царинi. А все ж, дiйшовши такого висновку, спостерiгач би неминуче помилився. Бо цей чоловiчок, хоч який мiзерний i непримiтний на вигляд, вiдiгравав визначну роль у долях свiту. В iмперii, де правили пацюки, вiн був серед них королем.

І навiть о такiй порi в амбасадi очiкували на його повернення. Але спершу вiн мав покiнчити з однiею справою – дiльцем, про яке в посольствi офiцiйно не знали. У мiсячному свiтлi зблиснуло блiде, рiзке обличчя. Тонкий нiс мав невеличкий натяк на горбинку. Його батько був польським евреем, кравцем-поденником. І справа, яка вивела сина надвiр цього пiзнього вечора, припала б старому до смаку.

Чоловiчок вийшов до Сени, перетнув мiст i опинився в одному з найменш респектабельних паризьких кварталiв.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Загадка «Блакитного потяга»» Аґати Крісті безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!