Читати онлайн «Зламані сходи» Борис Крамер

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Зламанi сходи
Борис Крамер


Життя Юрiя Холоденка пiшло шкереберть пiсля смертi матерi. Їi останнiм заповiтом було прохання – знайти батька, який зник понад сорок рокiв тому. Поiхав на полювання й не повернувся – ось все, що було вiдомо Юрiевi. А ще – тодi слiдчий капiтан Шаман сходив пiшки весь лiс навколо озера, не знайшовши жодних слiдiв. Минуло сорок рокiв, i едина зачiпка, яку мае Юрiй, дивна касета, на якiй записано випадкову розмову двох коханцiв. Та як це стосуеться справи? За Юрiем починають стежити. І единий, хто здатен допомогти йому, – старий мiлiцiонер Шаман. Можливо, слiдчому вiдомо про цю справу набагато бiльше, анiж здаеться…

Борис Крамер

Зламанi сходи

Дружинi Марii, яка необачно пожертвувала менi своi молодi роки. З тонким смутком i вдячнiстю

Той, хто йде за кимось, нiколи не прийде першим.

    Леонардо Да Вiнчi


Що в цiй осiннiй пiтьмi радуе подих?
Стрiлки переведеш, немов помiняеш сходи.
Вийдеш у iнший час, в iншу свободу й епоху,
Наче втiк уночi з родинного переполоху.

    Свiтлана Короненко


Роздiл 1


Якщо хочеш щось зiпсувати, зiпсуй спочатку. Менi це пречудово вдалося – я пiсля школи задрiмав на двадцять п’ять рокiв. Раз – i заснув. Але зовнi все було ОК. Зовнi скидалося на те, що я не спав: разом iз гопотою утiкав темними дворами й погано освiтленими скверами вiд ментiв, коли вони робили облаву на iподромi, носив пачками грошi Еду Хезерлi на квартиру бiля Хрещатика, вгинаючи голову вiд тiней, що могли трiснути арматурою по шиi. Закохувався, зливався в екстазi, грiховодив, клявся, але не каявся. Словом, був бовдуром, що не осмислював свого життя.

Так i стукнуло сорок два роки. Фiнiта, дзвiнок продзвенiв на перегонi, поiзд червоним лiхтарем мигнув, а я все ще уявляв себе перспективним хлопцем, який от-от спалахне нечуваним успiхом. Розгорнеться та й загуде, усi здивовано поглянуть i захоплено зааплодують.

Мама мене недовчила. Вона вчителька украiнськоi мови й лiтератури. І цим усе сказано. Така дисциплiнована й совiсна, що просто соромно поруч iз нею стояти. Настасiя Андрiiвна Холоденко, найкращий педагог школи й мiста.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Зламані сходи» Бориса Крамера дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Зламані сходи» Бориса Крамера безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!