Читати онлайн «Знак Саваофа» Олесь Ульяненко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Сторінка 1

Знак Саваофа
Олесь Ульяненко


Олесь Ульяненко (справжне iм’я Олександр Ульянов; 1962–2010) – найрадикальнiший i найжорсткiший, скандальний i непередбачуваний украiнський письменник, автор понад 20 романiв. У видавництвi «Фолiо» вийшли друком його книжки: «Сталiнка. Дофiн Сатани», «Жiнка його мрii», «Квiти Содому», трилогiя «Ангели помсти», «Вогненне око», «Серафима».

«Знак Саваофа» (2006) – роман про те, як Росiйська православна церква заважае будувати греко-католицький храм. Жорстко i з неабияким знанням справи Олесь Ульяненко змальовуе побут панотцiв Киево-Печерськоi лаври, розкривае кримiнальну суть дiяльностi цiеi конфесii на територii Украiни та злочинницькi й збоченськi нахили ii керманичiв.

За цей роман письменника багато рокiв переслiдували, i йшлося навiть про те, щоби пiддати його анафемi. Але це було неможливо, бо Ульяненко вже сам вийшов iз пастви РПЦ. Вiн проголосив анафему перший, його анафема – «Знак Саваофа».

Олесь Ульяненко

Знак Саваофа


Посвячуеться Григорiю Гусейнову

І


Без ризи вiн аж нiяк не мiг, у нього нiчого не виходило. Збудження, сокровенне та урочисте, що находило на нього, коли перед ним повставав золотокучерявий келiйник, одягнений у сутану, дiставало таких висот, що преподобний отець Авакумiй не втримувався, падав на колiна i пророчим голосом клекотiв на всю келiю:

– О! Одумайтеся! Бачу знак вишнiй! О, одумайся!

Так вiн робив на колiнах довге коло, пiдтикаючи свою патрiаршу мантiю, осiнивши себе хрестом, ухопившись за груди, падав на пухкi пропахченi перини, шепочучи в нестямному запалi, закочуючи очi, i плакав тонким пронизливим голоском, аж доки руки, теплi й нiжнi, майже дитячi, не починали гладити йому бороду, плечi, витирати сльози; цi долоньки з м’якенькими подушечками хутко, вправно бiгали обвислими складками тiла, що нагадувало жовте свиняче сало, – не оминаючи найтаемнiших, навiть потворних дiлянок, уражених хворобою, але останне найбiльше нагадувало про швидкоплиннiсть життя, тлiння вiд пролежнiв тiла, з кублами опаришiв на спинi, а тому швидше збуджувало його плоть, що поступово в’яне.

– Розоблачи мене, дитя.


Читати онлайн книгу без реєстрації і смс - це не просто зручна функція, але й корисна. Адже ви зможете будь-яку вільну хвилину проводити з користю для себе. По дорозі на роботу або в довгій подорожі завжди можна відкрити улюблену книгу - час пролетить швидше.

Читати онлайн книгу «Знак Саваофа» Олеся Ульяненко дуже зручно ще й тому, що вам не потрібно мати вільне місце на смартфоні або планшеті. Це оцінять ті, хто звик використовувати кожну вільну хвилинку з користю.

У нашій електронній книжковій бібліотеці ви можете безкоштовно читати онлайн книгу «Знак Саваофа» Олеся Ульяненко безкоштовно без реєстрації. Для цього всього лише потрібно вибрати відповідний шрифт і відшукати сторінку, на якій ви зупинилися. Тепер насолоджуватися читанням можна завжди і скрізь!