«Афонський пройдисвіт» Іван Нечуй-Левицький

«Афонський пройдисвіт» Іван Нечуй-Левицький

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1229 переглядів
1229 переглядів

Про книгу «Афонський пройдисвіт» Івана Нечуя-Левицького

Грек Копронідос ходив по селах та продавав селянам церковні реліквії. То воду святу, що набрав у криниці край села, то камінці зі «святої землі», що назбирав на березі Росі, ладанки від усіляких хвороб, навіть пальмове листя нібито освячене на Вербну неділю у Ерусалимі. Темні необізнані селяни вірили і купували на останні гроші. Так і заробляв. Набив повні кишені. А потім вирішив взятись за попів, адже вони більш заможні.

Книга «Афонський пройдисвіт» висміює лицемірство, аморальність і кар’єризм деяких представників духовенства. Автор сміливо для свого часу розвінчує образ священнослужителів, який склався у народі, і показує їх, як звичайних людей, зі всіма плюсами та мінусами.

Головний герой – вже літній чоловік, звик заробляти на життя нечесним шляхом. Безкарно обдурюючи селян, він вирішив заробити легкі гроші і на духовенстві. Розробив план дій, першим пунктом якого стало відвідування одного київського монастиря. Відвідуючи вечірні служби, він все придивлявся до попів, вишукуючи легку здобич…

Радимо читати онлайн книгу «Афонський пройдисвіт» Івана Нечуй-Левицького українською мовою. Ця гостра соціальна проза актуальна і сьогодні.

Ви можете скачати книгу «Афонський пройдисвіт» Івана Нечуй-Левицького безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб). Буде цікаво та пізнавально!

Завантажити безкоштовно книгу «Афонський пройдисвіт» Івана Нечуя-Левицького

Рекомендації

Відгуки на книгу «Афонський пройдисвіт» Івана Нечуя-Левицького

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *