«Анчар» Олександр Пушкін

Вірш «Анчар» Олександр Пушкін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
699 переглядів
699 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Анчар» Олександра Пушкіна

Анчар
Олександр Пушкін

В пустелі вбогій і скупій,
Де вітер мчить піски нагріті.
Анчар, як грізний вартовий,
Стоїть один у всьому світі.

Його зростила на біду
Природа у годину люту,
І в зелень мертвісно-бліду,
І в корінь налила отруту.

Отрута капає з кори,
Стопившись вдень жарою-млою,
І застигає в вечори
Тужаво-світлою смолою.

До нього й птиця не летить,
І тигр не йде: лиш вихор буйний
На древо смерті набіжить
І мчиться геть, уже отруйний.

І якщо тучі грозові
Обмиють пагілля дрімучі,
То вже краплини дощові
Спадають труйні та жагучі.

Та владним поглядом у путь
Людина іншу шле людину, —
І та крізь ночі каламуть
Їй принесла смолу загину.

І владар мертву взяв смолу,
Гілля з посохлими листками,
В раба ж по зблідлому чолу
Холодний піт стікав струмками.

Блідий, знесилений він зліг
Під шалашем, на всохлім лику,
І вмер біля владарських ніг
Той раб замучений без крику.

А князь тим ядом напоїв
Свої швидкі, слухняні стріли,
І до навколишніх країв
Вони із смертю полетіли.

1828

Аналiз вiрша «Анчар» Олександра Пушкіна

Вірш «Анчар» Олександра Пушкіна було створено у 1828 році, коли він, повернувшись із заслання, усвідомив, що бажання творити вільно залишиться лише у його мріях, оскільки жорстка цензура буде впливати на кожну його роботу. Передумовою для створення алегоричної історії, переказаної у вірші, стала справа, яку проти Олександра Сергійовича завели, звинувативши у написанні антиурядової поезії.

Щоб краще зрозуміти зміст твору, коли будете читати онлайн вірш «Анчар» Олександра Пушкіна українською мовою, варто знати, що за основу поет узяв легенди про існування на острові Ява отруйного дерева, яке й носить назву Анчар.

Деякі мандрівники стверджували, що у «жилах» дерева тече смертельна отрута, ба більше, навіть повітря навколо себе воно отруює. Його смолу використовували для стріл, щоб робити їх смертельно небезпечними для ворога.

Отруйне дерево стало для Пушкіна символом, з допомогою якого він зумів зобразити тирана, здатного приносити лише руйнування і смерть. А для композитора Аренського вірш послугував основою для однойменного музичного твору. Ще раз насолодитись творчістю великого класика зможе кожен, хто забажає скачати вірш «Анчар» Олександра Пушкіна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) з нашої електронної бібліотеки.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Анчар» Олександра Пушкіна та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Анчар» Олександра Пушкіна: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Анчар» Олександра Пушкіна і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Анчар» Олександра Пушкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *