«Арфами, арфами…» Павло Тичина

Вірш «Арфами, арфами…» Павло Тичина

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2228 переглядів
2228 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Арфами, арфами…» Павла Тичини

Арфами, арфами —
золотими, голосними обізвалися гаї
Самодзвонними:
Йде весна
Запашна,
Квітами-перлами
Закосичена.
Думами, думами —
наче море кораблями, переповнилась блакить
Ніжнотонними:
Буде бій
Вогневий!
Сміх буде, плач буде
Перламутровий…
Стану я, гляну я —
скрізь поточки як дзвіночки, жайворон
як золотий
З переливами:
Йде весна
Запашна,
Квітами-перлами
Закосичена.
Любая, милая, —
чи засмучена ти ходиш, чи налита щастям
вкрай.
Там за нивами:
Ой одкрий
Колос вій!
Сміх буде, плач буде
Перламутровий…
1914

Аналiз вiрша «Арфами, арфами…» Павла Тичини

Книга «Арфами, арфами…» – поезія від іменитого письменника ХХ століття Павла Тичини. В основі вірша лежить милування автором природою, а якщо точніше – весною. Весна в творі наділена символічним значенням, та є ніби живою, автор розмовляє з нею, розкриваючи їй своє серце.

Природа в творі возноситься і стає центральним персонажем вірша. В ньому автор використовує типові для своєї творчості літературні течії: символізм, неоромантизм. Що цікаво, в творі присутні нотки «кларнетизму», якого не цурався Тичина. Основна ідея твору полягає в тому, що природа є вічною в своїй красі та є символом натхнення для всіх людей. Читати онлайн книгу «Арфами, арфами…» за авторства Павла Тичини українською мовою можна, користуючись нашим електронним ресурсом.

Найбільшу увагу в творі автор присуджує візуальним образам. Мається на увазі, що природа – це гармонія, і в ній поєднується милозвучність та краса. На папері письменник передає читачеві всю гамму емоцій, які він відчуває від контакту з природою. Важливу увагу приділено і кольорам, як до прикладу, «блакить», «перламутровий», «вогневий». Вони дозволяють читачеві уявити, як образи в тексті могли б виглядати в житті. Образ природи передається через прості та всім зрозумілі образи: весни, річки, долини, квітів та пташок.

Скачати книгу «Арфами, арфами…» Павла Тичини безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

Читайте також усі 👉 Вірші Павла Тичини 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Арфами, арфами…” Павла Тичини українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Арфами, арфами…» Павла Тичини українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Арфами, арфами…» Павла Тичини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *