«Бачиш: між трав зелених» Володимир Підпалий

Вірш «Бачиш: між трав зелених» Володимир Підпалий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
847 переглядів
847 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Бачиш: між трав зелених» Володимира Підпалого

Бачиш: між трав зелених,
як грудочки, пташата…
Станьмо ось тут навшпиньки
спокій їх берегти.
Може, не зможу батьком –
стану їм старшим братом;
будь їм, маленьким, сірим,
просто сестрою ти…

Кажеш, що не зумієш,
не маєм любові й хисту…
Що ти?! А руки?! Серце?!
Куди заховати їх?!
Яструб-розбійник свисне
раптом над беззахисними,
ляже на нашу совість
за нашу байдужість гріх…

Треба в житті любити
гаряче і багато:
сонце, дощі зернисті,
дороги в пилу,
траву!
… Бачиш: в гнізді малому,
як грудочки, пташенята,
немічні ще, невміло ворушаться
і живуть!..

Аналiз вiрша «Бачиш: між трав зелених» Володимира Підпалого

Вірш «Бачиш: між трав зелених» Володимиром Підпалим було написано у 1963 році, а увійшов він до збірки під назвою «Зелена Гілка». Автор показує природу у її красі і нагадує людям, що потрібно ставитись до неї з обережністю, ніжністю, берегти її і жити в гармонії зі світом. Завжди бути людяним – ось до чого закликає поет через рядки свого твору.

Розповідь у вірші ведеться від імені ліричного героя, який зображений людиною чутливою, доброю, емоційною і чуйною. Герой бачить красу навколо себе і намагається дбати про природу. Автор ставить запитання, які можна вважати риторичними, а відповіді на них кожен читач має знайти сам. Наприклад, поет замислюється над тим, що ж заважає звичайним людям, які живуть у сучасному світі, ставитись до природи бережно і дбайливо. Невже так важко любити світ, що навколо?

Для ліричного героя читач – це друг, до якого він звертається із закликом бути уважнішим до природи, обережнішим, ставитись до неї з повагою. Поет нагадує про те, що людина значно сильніша за птахів чи тварин, але цю силу потрібно використовувати правильно, тобто направляти її у позитивне русло.

У вірші все починається з розмови ліричного героя з уявним співрозмовником. Йому він говорить, що є маленькі і беззахисні пташенята, яких потрібно захищати і оберігати. Але діяти потрібно обережно, щоб їх не сполохати й не налякати. Про це герой говорить спокійно, а от коли чує у відповідь якісь відмовки, інтонація змінюється. Він не розуміє, чому його співрозмовник шукає виправдання і не хоче зробити добру справу. Його це обурює, і своїх емоцій герой не приховує.

Автор наголошує на тому, що людям варто більше діяти, а не просто спостерігати і чекати невідомо чого. Співчуття – це добре, але цього замало. Конкретні вчинки кращі за бездіяльне співчутливі слова чи погляди.

Метафори, епітети, афоризми, порівняння, повтори, пестливі слова – усі ці художні засоби поет використав у творі, який пронизано почуттями любові та гуманізму.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Бачиш: між трав зелених” Володимира Підпалого українською мовою абсолютно безкоштовно.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Бачиш: між трав зелених» Володимира Підпалого та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Бачиш: між трав зелених» Володимира Підпалого: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Бачиш: між трав зелених» Володимира Підпалого і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Бачиш: між трав зелених» Володимира Підпалого

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *