«Байда, князь Вишневецький» Пантелеймон Куліш

«Байда, князь Вишневецький» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2905 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша (анотація)

Поема «Байда, князь Вишневецький» є першою частиною легендарного циклу «Драмована трилогія» – найбільшого здобутка Пантелеймона Куліша як драматурга. Два інші твори, що належать до цієї серії, – «Цар Наливай» та «Петро Сагайдачний». Головна ідея, що проходить червоною ниткою крізь усю трилогію, – показати непрості взаємини нашої країни з її сусідами – Росією, Польщею, Туреччиною, боротьбу багатостраждального українського народу за свою незалежність в гетьманські часи, культурне відродження України та становлення її як самостійної нації.

Головний герой книги «Байда, князь Вишневецький» – персонаж народної «Пісні про Байду», якого автор змалював, ототожнивши з історичною постаттю – славним князем Дмитром Вишневецьким. У волелюбному та відважному шукачеві правди й справедливості письменник описав себе, плекаючи надію, що його твори справлять величезний вплив на розвиток духовності та становлення національної свідомості українців.

Головний герой, розчарувавшись у пошуках правди в короля, царя та султана, вирішує знайти підтримку в збройних силах народу, які уособлює козацький рух. За сюжетом книги Байда стає народним ватажком, справжнім месією, який веде за собою тих, хто вірить у незалежність України та прагне справедливості для нашої нації. Відродження могутніх збройних сил нашої держави було заповітною мрією письменника, хоча він розумів, що на той час ці сподівання так і залишилися лише ілюзією.

У книзі прослідковуються культурно-просвітницькі мотиви. Незважаючи на озброєння козаків та мілітаристський настрій, Пантелеймон Куліш наголошує саме на культурному становленні України, протиставляючи мудрому ватажку Байді агресивно налаштованого Феську Андибера, який сіє навколо лише руйнацію. Окрім того, письменник із захватом змальовує жіночу душу, сповнену патріотизму – цій шляхетній та тендітній натурі протистоїть войовничий чоловічий дух.

Пропонуємо скачати «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша на нашому сайті безкоштовно у форматах fb2, txt, epub та rtf. Також всі бажаючі можуть читати онлайн цю поему без реєстрації в нашій віртуальній бібліотеці.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Скачати безкоштово книгу «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *