«Байда, князь Вишневецький» Пантелеймон Куліш

«Байда, князь Вишневецький» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1301 переглядів
1301 переглядів

Про книгу «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша

Поема «Байда, князь Вишневецький» є першою частиною легендарного циклу «Драмована трилогія» – найбільшого здобутка Пантелеймона Куліша як драматурга. Два інші твори, що належать до цієї серії, – «Цар Наливай» та «Петро Сагайдачний». Головна ідея, що проходить червоною ниткою крізь усю трилогію, – показати непрості взаємини нашої країни з її сусідами – Росією, Польщею, Туреччиною, боротьбу багатостраждального українського народу за свою незалежність в гетьманські часи, культурне відродження України та становлення її як самостійної нації.

Головний герой книги «Байда, князь Вишневецький» – персонаж народної «Пісні про Байду», якого автор змалював, ототожнивши з історичною постаттю – славним князем Дмитром Вишневецьким. У волелюбному та відважному шукачеві правди й справедливості письменник описав себе, плекаючи надію, що його твори справлять величезний вплив на розвиток духовності та становлення національної свідомості українців.

Головний герой, розчарувавшись у пошуках правди в короля, царя та султана, вирішує знайти підтримку в збройних силах народу, які уособлює козацький рух. За сюжетом книги Байда стає народним ватажком, справжнім месією, який веде за собою тих, хто вірить у незалежність України та прагне справедливості для нашої нації. Відродження могутніх збройних сил нашої держави було заповітною мрією письменника, хоча він розумів, що на той час ці сподівання так і залишилися лише ілюзією.

У книзі прослідковуються культурно-просвітницькі мотиви. Незважаючи на озброєння козаків та мілітаристський настрій, Пантелеймон Куліш наголошує саме на культурному становленні України, протиставляючи мудрому ватажку Байді агресивно налаштованого Феську Андибера, який сіє навколо лише руйнацію. Окрім того, письменник із захватом змальовує жіночу душу, сповнену патріотизму – цій шляхетній та тендітній натурі протистоїть войовничий чоловічий дух.

Пропонуємо скачати «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша на нашому сайті безкоштовно у форматах fb2, txt, epub та rtf. Також всі бажаючі можуть читати онлайн цю поему без реєстрації в нашій віртуальній бібліотеці.

Скачати безкоштово книгу «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша

Рекомендації

Відгуки на книгу «Байда, князь Вишневецький» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *